Jak zrobić wizytówkę w Paincie?

Jak zrobić wizytówkę w Paincie?

Paint to podstawowy program graficzny wchodzący w skład systemu Windows. Mimo swojej niepozorności, może zostać wykorzystany do wielu celów. Jednym z nich jest tworzenie wizytówki. 

 

Istnieją programy stworzone z myślą o projektowaniu wizytówek, ale jeśli nie chcemy używać takiego narzędzia, otwórzmy Painta. 

 

Jak zrobić wizytówkę w Paincie? - zdjęcie

 

Niestety, nie możemy dostosować rozmiaru obrazka według skali centymetrowej, ale można zastosować pewien sposób. Rozmiar obszaru wizytówki można wyznaczyć przez przeliczenie centymetrów na piksele. W tym celu wybierz opcję Widok i włącz Linijka. Na dole ekranu znajduje się informacja o wymiarach obrazka.

 

Standardowy rozmiar wizytówki w Polsce to 9 cm na 5 cm. Oznacza to, że obszar rysunku w Paint należy ustawić na rozmiar:  340 pikseli x 189 pikseli.

 

Za pomocą znaczników na rogach białej przestrzeni dostosuj rozmiar, zerkając na dół ekranu, gdzie pojawia się informacja dotycząca szerokości i wysokości w pikselach. 

 

Po przygotowaniu obszaru do pracy, możesz rozpocząć dodawanie treści. Zacznij od tła: może to być jednolity kolor, albo zdjęcie wczytane przez opcję Wklej z

 

Jak zrobić wizytówkę w Paincie? - zdjęcie 2

 

Jeśli tło jest większe niż obszar roboczy, to zostanie on zwiększony do wartości wielkości obrazka. By tego uniknąć, może zmienić obrazek na wymiarów 340 x 189 pikseli, wykorzystując dowolny program graficzny, np. IrfanView (kombinacja klawiszy CTRL + R). 

 

Po przygotowaniu grafiki, możesz wprowadzić treść za pomocą literki A. Gotową wizytówkę zapiszesz w dowolnym piku graficznym i możesz wydrukować.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: