Jak zrobić wizytówkę w Paincie?

Jak zrobić wizytówkę w Paincie?

Paint to podstawowy program graficzny wchodzący w skład systemu Windows. Mimo swojej niepozorności, może zostać wykorzystany do wielu celów. Jednym z nich jest tworzenie wizytówki. 

 

Istnieją programy stworzone z myślą o projektowaniu wizytówek, ale jeśli nie chcemy używać takiego narzędzia, otwórzmy Painta. 

 

 

Niestety, nie możemy dostosować rozmiaru obrazka według skali centymetrowej, ale można zastosować pewien sposób. Rozmiar obszaru wizytówki można wyznaczyć przez przeliczenie centymetrów na piksele. W tym celu wybierz opcję Widok i włącz Linijka. Na dole ekranu znajduje się informacja o wymiarach obrazka.

 

Standardowy rozmiar wizytówki w Polsce to 9 cm na 5 cm. Oznacza to, że obszar rysunku w Paint należy ustawić na rozmiar:  340 pikseli x 189 pikseli.

 

Za pomocą znaczników na rogach białej przestrzeni dostosuj rozmiar, zerkając na dół ekranu, gdzie pojawia się informacja dotycząca szerokości i wysokości w pikselach. 

 

Po przygotowaniu obszaru do pracy, możesz rozpocząć dodawanie treści. Zacznij od tła: może to być jednolity kolor, albo zdjęcie wczytane przez opcję Wklej z

 

 

Jeśli tło jest większe niż obszar roboczy, to zostanie on zwiększony do wartości wielkości obrazka. By tego uniknąć, może zmienić obrazek na wymiarów 340 x 189 pikseli, wykorzystując dowolny program graficzny, np. IrfanView (kombinacja klawiszy CTRL + R). 

 

Po przygotowaniu grafiki, możesz wprowadzić treść za pomocą literki A. Gotową wizytówkę zapiszesz w dowolnym piku graficznym i możesz wydrukować.

2+2=