Jak zrobić wizytówkę w Wordzie?

Jak zrobić wizytówkę w Wordzie?

Microsoft Word nie jest najlepszym narzędziem do tworzenia wizytówek, ale nie oznacza to, że nie ma takiej możliwości. Przy odrobinie cierpliwości i pracy możemy stworzyć prostą wizytówkę i wydrukować ją we własnym zakresie. Jak to zrobić? Oto poradnik jak zrobić wizytówkę w Wordzie.

 

Jak zrobić wizytówkę w Wordzie? - zdjęcie

 

W przypadku Word 2007, by stworzyć wizytówkę powinieneś wybrać menu Korespondencja na pasku narzędziowym.  Następnie wybierz opcję Etykiety. Tam wybierz Opcje i znajdź na liście Wizytówka. Następnie Stwórz nowy dokument. Otrzymasz szablon z tabelami pozwalającymi na uzyskanie wizytówek o standardowym rozmiarze. W przypadku innych wersji Microsoft Word, będzie podobnie: należy odnaleźć opcję  Koperty i etykiety (Word 2002, 2003) i postępować identycznie. 

 

Jak zrobić wizytówkę w Wordzie? - zdjęcie 2

 

Teraz pozostaje kwestia uzupełnienia treścią wizytówki i wydruku. 

 

Jak zrobić wizytówkę w Wordzie? - zdjęcie 3

 

Zastosowanie o wizytówki clipartów będzie raczej złym pomysłem, więc warto sięgnąć po innego rodzaju grafikę. Logo firmy lub zdjęcie kojarzące się z daną usługą np. zdjęcie prasowe samochodu dla wizytówki warsztatu. Należy pamiętać by nie naruszyć praw autorskich. Nie każde zdjęcie z internetu można dowolnie modyfikować. Warto poszukać zdjęć z domeny publicznej (public domain). 

 

Drukując wizytówkę należy pamiętać o zastosowaniu grubszego papieru, by wizytówka sprawiała wrażenie solidnej i można było ją łatwo włożyć do portfela. 

 

Jak zrobić wizytówkę w Wordzie? - zdjęcie 4

 

Uwaga: Możesz skorzystać z szablonów wizytówek, które przygotował Microsoft. Możesz je znaleźć na https://office.microsoft.com/pl-pl/templates/wizytowki-TC006207168.aspx. Wówczas wystarczy jedynie pobrać szablon, otworzyć go i podmienić dane, grafiki etc.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: