Jaki program do czytania tekstu?

Jaki program do czytania tekstu?

Masz problemy ze wzrokiem? A może chcesz by napisy do twojego ulubionego serialu przeczytał lektor?  Wybierz program do czytania tekstu i zapomnij o kłopocie. 

 

Syntezatory mowy pozwalają na czytanie tekstu w czasie rzeczywistym. Do okna aplikacji możesz wkleić tekst np. artykuł z Internetu czy napisy do filmu.  Mechanizm komputerowy przeczyta za Ciebie tekst, a ty możesz skonfigurować tempo czytania, głośność oraz rodzaj głosu. Program może umożliwić zapis przeczytanego tekstu do pliku dźwiękowego lub pracę na żywo. Tylko jakie narzędzie wybrać?

 

 

Bez wątpienia, najpopularniejszym programem w Polsce jest Ivona, która od lat zdobywa rozgłos również na świecie. Dzięki dziesiątkom dostępnych języków i dobrej jakości dźwięku, Ivona jest liderem na rynku. Program posiada rozbudowaną funkcjonalność, jest dokładny i intuicyjny, więc nawet osoby starsze mogą poradzić sobie z jego obsługą. Przed zakupem pełnej wersji możesz sprawdzić wersję demo Ivona Reader. Ivona jest dostępna również w wersji próbnej, online, bez konieczności pobierania aplikacji.  

 

 

Jeśli  Ivona nie spełni twoich oczekiwań, na rynku są dostępne inne programy m.in. Acapela oraz Loquendo TTS. Oba można sprawdzić w wersji demo, w oknie przeglądarki. 

2+2=