Jaki translator online jest najlepszy?

Jaki translator online jest najlepszy?

Przez lata byliśmy skazani na korzystanie z komercyjnych programów komputerowych pozwalających na tłumaczenie tekstów z różnych języków. Najczęściej były to aplikacje pozwalające na tłumaczenie jedynie z jednego języka. Dziś są translatory online, które są darmowe i bardzo rozbudowane.  Oto najlepsze z nich. 

Najbardziej znanym translatorem jest Google Translator, w Polsce znany jako Google Tłumacz. Aplikacja pozwala na tłumaczenie tekstu z kilkudziesięciu języków oraz odsłuchiwanie zdań w obcych językach, dzięki czemu translator może zostać wykorzystany do nauki wymowy. Warto odnotować fakt, że aplikacja jest przystosowana do tłumaczenia pełnych stron internetowych, co znacznie ułatwia w surfowanie w sieci.

 

 

Google Tłumacz, jak każdy tłumacz komputerowy, nie jest idealny. Program nie dopasowuje idealnie tłumaczeń do kontekstu zdania, więc treści nie można przyjmować bezkrytycznie. Ułatwieniem w weryfikacji przełożonego tekstu będzie słownik - wystarczy kliknąć na słowo, by wyświetliły się alternatywne tłumaczenia. Technologia Google jest wykorzystana przez twórców mTranslator, ale część funkcji takich jak tłumaczenie całych stron, nie jest dostępne.

 

 

Drugim popularnym i rozbudowanym narzędziem do tłumaczenia tekstów online jest Bing Translator, autorstwa Microsoftu. Program posiada zbliżoną funkcjonalność co Google Tłumacz - pozwala na tłumaczenie fragmentów tekstu, całych stron internetowych i odsłuch fonetyczny.

 

Trzecim narzędziem wartym uwagi jest Translatica, która wykorzystuje zasoby słowników takich jak Wielki słownik angielsko-polski PWN. Serwis nie posiada takiej dodatkowej funkcjonalności jak Google Tłumacz lub Bing Translator, ale sprawdza się dobrze jako translator tekstów. 

 

2+2=
WSZYSTKIE KOMENTARZE
  • ~ wolfgang Najlepszy tri-lite.plrewelacja)