Jaki wybrać program do tworzenia logo?

Jaki wybrać program do tworzenia logo?

Masz firmę, stronę internetową, albo bloga? Potrzebujesz logotyp? Nie musisz wydawać dużych pieniędzy na pracę grafika czy agencji kreatywnej. Możesz spróbować stworzyć logo własnymi siłami. Podpowiadamy jakie aplikacje można wykorzystać do tego celu. 

 

 

Bez wątpienia najpopularniejszym programem graficznym, idealnie nadającym się również do tworzenia logo, jest Adobe Photoshop. Aplikacja nie jest tania, ale zapewnia szeroką gamę narzędzi pozwalających na zaprojektowanie od zera atrakcyjne logo.

 

 

Warty uwagi jest CorelDRAW Graphics Suite X6 - rozbudowany edytor, pozwalający na edytowanie i tworzenie grafiki rastrowej. Program ma intuicyjny interfejs i spore możliwości, które powinny wystarczyć do zaprojektowania ciekawego loga i łatwej edycji już istniejącego.

 

 

Darmowym odpowiednikiem Photoshopa jest Gimp, rozpowszechniany na licencji open source. Program jest rozbudowanym edytorem graficznym, pozwalającym na tworzenie grafiki i edytowanie istniejącej np. zdjęć.  Gimp nie jest stworzony z myślą o projektowaniu logotypów, ale przy odrobinie zaparcia, może do tego posłużyć. Kolejnym tego typu narzędziem jest Inkscape, również dostępny za darmo.

 

 

Programem stworzonym z myślą o projektowaniu logo jest Logo Maker. Program nie jest darmowy, ale po zakupie licencji, użytkownik ma dostęp do 10 000 obiektów i kształtów oraz 50 efektów graficznych, które można użyć w swoim logotypie.

2+2=