Najlepsze programy online do słuchania radia

Najlepsze programy online do słuchania radia

Chcesz słuchać muzyki online, ale nie interesują Cię utwory promowane przez duże stacje radiowe? Postaw na aplikacje, które umożliwiają wybór radiostacji zawierającej muzykę, którą znasz i lubisz. Oto najlepsze z nich!

 

Na pierwszy rzut idzie Tuba.FM, która powstała w Agorze. Z tego powodu, możliwe jest słuchanie stacji radiowych tego należących do tej firmy: TokFM, Rock Radio, Radio Złote Przeboje – to najbardziej znane stacje. Nas interesują jednak radiostacje dostępne tylko online, oferujące muzykę o określonym typie. 

 

 

W Tuba.FM możemy słuchać muzyki z różnego rodzaju toplist: TOP 40 pop, rock, dance czy Hip-Hop. Nie brakuje również radiostacji puszczających muzykę z określonych dekad – np. Pop lat osiemdziesiątych czy polskich kawałków z lat siedemdziesiątych. Setki radiostacji skatalogowane według gatunków i popularności. Administratorzy przygotowali stacje z muzyką filmową, akustyczną, poważną czy disco polo. Tuba.FM pozwala na tworzenie własnych kanałów i łatwe wyszukiwanie ich po gatunku, nazwie radia lub artysty.

 

Zbliżoną funkcjonalność oferuje Open FM – usługa twórców Gadu-Gadu dająca dostęp do kilkudziesięciu stacji radiowych posegregowanych w taki sposób jak w Tuba.FM.  Poza stacjami artystów i gatunków, Open FM posiada kanały Viva i MTV zawierające najpopularniejsze utwory pojawiające się w tych mediach. 

 

 

Minusem Open FM jest brak wyszukiwarki pozwalającej na proste wyszukanie konkretnych kanałów, jednak dzięki wielu kategoriom nie jest to trudne zadanie. Zaletą Open FM jest świetna szata graficzna, możliwość pobrania klienta na PC i aplikacje mobilne, jak również – bogate informacje o odtwarzanym utworze: okładka, wykonawca, tytuł i rok wydania. 

 

 

Ciekawą alternatywą dla Open FM i Tuba.FM jest LastFM – serwis społecznościowy, który pozwala na zbieranie informacji o słuchanej przez nas muzyki (w aplikacjach typu Winamp, Windows Media Player, Foobar), ale posiada również odtwarzacz, który działa jako radio. LastFM jest szczególnie wartościowy dla osób, które korzystają z funkcji scrobblowania. Wówczas muzyka w odtwarzaczu będzie nam sugerowana według naszych gustów – aplikacja będzie zbierała informacje o słuchanych przez nas wykonawcach i proponować podobne.

2+2=