Program do projektowania kuchni - co wybrać?

Program do projektowania kuchni - co wybrać?

Budujesz domu, albo starujesz z urządzaniem mieszkania? Kuchnia to bez wątpienia najtrudniejsze pomieszczenie do urządzenia, więc dobrze przygotuj się i znajdź program do projektowania kuchni. 

 

 

Jednym z najbardziej znanych i zarazem najpopularniejszych programów do projektowania kuchni jest PRO100. Narzędzie jest dostępne w polskiej wersji językowej, posiada przejrzysty interfejs i co najważniejsze - daje możliwości szczegółowego projektowania przestrzeni, a nawet - tworzenia wzorów mebli. Zaletą PRO100 jest również atrakcyjna, pełna efektów wizualizacja oraz możliwość sprawdzenia jak kuchnia będzie wyglądała o różnych porach dnia - służy do tego tryb regulacji barwy i kierunku światła słonecznego.

 

Niestety, PRO100 jest aplikacją drogą - zakup licencji wiąże się z wydatkiem ok. 3000 zł. Wersja demo pozwala sprawdzić działanie programu, ale nie daje możliwości zapisania projektu. 

 

 

Kolejnym wartym uwagi narzędziem jest Sweet Home 3D - program, w którym możesz zaprojektować nie tylko kuchnie, ale również inne pomieszczenia. Ogromną zaletą aplikacji jest darmowa licencja - program można używać bez żadnych opłat.

 

Programy producentów mebli

 

 

Kolejna darmowa aplikacja do projektowania kuchni to ALNO Kitchen Planner, która posiada w swojej bibliotece meble niemieckiego producenta ALNO. Program jest kierowany do przeciętnego klienta firmy, więc interfejs jest niezwykle prosty, oparty na mechanizmie przeciągnij i opuść. W podobnej konwencji przygotowano narzędzie firmy ABRA - NET Design ABRA, zawierające meble tego producenta oraz VOXBOX. Również największy producent mebli, IKEA, posiada swój program: IKEA Home Planner - Kitchen. Niestety, aplikacja nie jest już rozwijana, więc nie ma mebli z najnowszych kolekcji.

 

2+2=