Strona dla dzieci - na co zwrócić uwagę?

Strona dla dzieci - na co zwrócić uwagę?

Internet nie jest bezpiecznym miejscem dla najmłodszych, ale wyjątki. Oto ciekawe miejsca, na które warto zwrócić uwagę. 

 

 

Z myślą o najmłodszych, w internecie, najczęściej szukamy gier edukacyjnych. Gdzie znaleźć najlepsze produkcje tego typu? Istnieje wiele serwisów oferujących gry online otwierane w przeglądarce, ale najlepiej skierować się do portali gwarantujących pełne bezpieczeństwo w zakresie treści oraz dostosowanie poziomu trudności do wieku dziecka. 

 

Wiodącą usługą tego typu jest Ciufcia, zawierająca gry i zadania edukacyjne dla dzieci w wieku 2 - 6 lat. Serwis jest w pełni multimedialny, ma świetną oprawę graficzną i bogatą ofertę zadań, a przy tym jest bezpieczny dla dziecka. 

 

Szukając darmowej alternatywy dla Ciufci można spróbować odwiedzić konwencjonalne strony internetowe z grami i zabawami dla dzieci, które nie posiadają już tak rozwiniętego aspektu multimedialnego, ale nadal są wartymi uwagi propozycjami. Może to być np. strona www.zyraffa.pl zawierająca quizy, gry czy wykreślanki, albo serwis telewizji MiniMini+ (www.miniminiplus.pl), zawierający nie tylko program tego kanału, ale również gry i zabawy.

 

Nie można również zapominać o portalu EKOdzieciaki, który został stworzony, by promować wśród dzieci zachowania pro-ekologiczne. Jest to całkowicie darmowa strona, pozbawiona reklam, która zawiera quizy, gry multimedialne, ciekawostki i prezentacje dla dzieci w wieku przedszkolnym. 

 

Warto również pamiętać o usługach VOD oferujących bajki dla dzieci. Warto zwrócić uwagę na Player.pl posiadający katalog bajek, jak również VOD TVP, Kinoplex oraz Ipla.tv.

2+2=