Syntezator mowy online – idealna propozycja dla osób niedowidzących i do nauki języków

Syntezator mowy online – idealna propozycja dla osób niedowidzących i do nauki języków

Syntezatory mowy to najczęściej dość drogie aplikacje – konieczne jest kupienie aplikacji podstawowej, która np. zawiera tylko jeden wybrany przez nas głos, a kolejne języki musimy dokupować pojedynczo lub w pakietach. Skonfigurowanie pełnego pakietu może kosztować setki, a nawet tysiące złotych.  Nie każdego jest stać na takie wydatek, a syntezatory mowy są świetnym narzędziem dla osób niewidzących lub niedowidzących, a mogą być przydatne również dla osób, które uczą się języków obcych. 

 

 

Syntezatory mowy online, dostępne na stronach internetowych największych producentów programów tego typu nie będą pełną alternatywą dla komercyjnych programów, ale część użytkowników może je wykorzystać. 

 

Ich największą wadą jest ograniczona liczba znaków, które aplikacja może przeczytać za jednym razem. Jest to najczęściej 300 – 500 znaków, co oznacza, że program przekonwertuje kilka zdań. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tekst, który ma zostać przeczytany, był wklejany częściowo. Jest to nużące, ale dla chcącego – do zrobienia. 

 

 

Znacznie bardziej funkcjonalne będzie wykorzystanie syntezatorów mowy online do nauki wymowy słów. Wówczas kilkuzdaniowy limit nie będzie problemem, a użytkownik będzie mógł skorzystać z bazy kilkudziesięciu języków dostępny np. w Ivona lub Loquendo TTS. Przy nauce języka angielskiego warto zwrócić uwagę na syntezator Acapela, który posiada głosy w różnych akcentach: amerykańskim, brytyjskim, australijskim. 

2+2=
WSZYSTKIE KOMENTARZE
  • ~ acb podczas kręcenia filmu