INTERNETAlternatywa dla YouTube'a – gdzie można publikować filmy?

Alternatywa dla YouTube'a – gdzie można publikować filmy?

YouTube jest liderem w dziedzinie serwisów dających możliwość publikowania materiałów wideo, ale rynek nie ogranicza się do jednego monopolisty. Przestawiamy alternatywy dla usługi Google, czyli miejsca gdzie można publikować swoje filmy.

 

 

Niezaprzeczalnie drugim, co do wielkości serwisem oferującym hosting materiałów wideo jest Dailymotion. Serwis jest dostępny w polskiej wersji językowej oraz posiada podobne funkcje jak YouTube – możliwość założenia konta, śledzenia kanału, komentowania itd. Na DailyMotion pojawiała się filmy znanych firm, a nawet YouTuberów: gameplaye z gier, teledyski, filmiki z wakacji czy uroczystości. Użytkownik może udostępniać je publicznie, tworzyć playlisty lub oznaczać jako prywatne.  Serwis działa szybko, stabilnie i jest niezwykle funkcjonalny. 

 

 

Drugim wartym uwagi serwisem jest Vimeo, które wyróżnia się atrakcyjnym, funkcjonalnym interfejsem oraz brakiem reklam przed i po filmach. Serwis gwarantuje również bardzo wysoką jakość kompresji, w tym filmy w HD. Jeśli zależy Ci na jakości pliku – zdecyduje się na Vimeo!

 

 

Mniej popularną, ale równie funkcjonalną usługą jest MetaCafe – serwis posiadający zbliżoną funkcjonalność społecznościową do YouTube, zintegrowany z systemem komentarzy Facebooka. Jest jednym z najstarszych serwisów tego typu – powstał w 2002 roku, czyli jest 3 lata starszy od YouTube’a. Jego historia nie potoczyła się jednak tak spektakularnie jak usługi należącej dziś do Google. Nie mniej – nadal jest ciekawą alternatywą dla tego giganta.

 

2+2=