INTERNETAlternatywa dla YouTube'a – gdzie można publikować filmy?

Alternatywa dla YouTube'a – gdzie można publikować filmy?

YouTube jest liderem w dziedzinie serwisów dających możliwość publikowania materiałów wideo, ale rynek nie ogranicza się do jednego monopolisty. Przestawiamy alternatywy dla usługi Google, czyli miejsca gdzie można publikować swoje filmy.

 

Alternatywa dla YouTube'a – gdzie można publikować filmy? - zdjęcie

 

Niezaprzeczalnie drugim, co do wielkości serwisem oferującym hosting materiałów wideo jest Dailymotion. Serwis jest dostępny w polskiej wersji językowej oraz posiada podobne funkcje jak YouTube – możliwość założenia konta, śledzenia kanału, komentowania itd. Na DailyMotion pojawiała się filmy znanych firm, a nawet YouTuberów: gameplaye z gier, teledyski, filmiki z wakacji czy uroczystości. Użytkownik może udostępniać je publicznie, tworzyć playlisty lub oznaczać jako prywatne.  Serwis działa szybko, stabilnie i jest niezwykle funkcjonalny. 

 

Alternatywa dla YouTube'a – gdzie można publikować filmy? - zdjęcie 2

 

Drugim wartym uwagi serwisem jest Vimeo, które wyróżnia się atrakcyjnym, funkcjonalnym interfejsem oraz brakiem reklam przed i po filmach. Serwis gwarantuje również bardzo wysoką jakość kompresji, w tym filmy w HD. Jeśli zależy Ci na jakości pliku – zdecyduje się na Vimeo!

 

Alternatywa dla YouTube'a – gdzie można publikować filmy? - zdjęcie 3

 

Mniej popularną, ale równie funkcjonalną usługą jest MetaCafe – serwis posiadający zbliżoną funkcjonalność społecznościową do YouTube, zintegrowany z systemem komentarzy Facebooka. Jest jednym z najstarszych serwisów tego typu – powstał w 2002 roku, czyli jest 3 lata starszy od YouTube’a. Jego historia nie potoczyła się jednak tak spektakularnie jak usługi należącej dziś do Google. Nie mniej – nadal jest ciekawą alternatywą dla tego giganta.

 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: