INTERNETCo to jest PayPal?

Co to jest PayPal?

Obecnie zakupy internetowe są niezwykle popularne. W sieci możemy kupić zarówno artykuły spożywcze, kosmetyki czy ubrania, ale również meble czy nawet samochód. Nic więc dziwnego, że pojawia się coraz więcej form płatności. Tym razem sprawdźmy, co to jest PayPal.

Obecnie robiąc zakupy w sklepie internetowym mamy nie tylko wiele możliwości dostawy towaru np. kurier, poczta, paczkomaty, odbiór osobisty itp. ale również kilka form płatności do wyboru. Czasy, w których mogliśmy zapłacić zwykłym przelewem lub wybrać płatność za pobraniem (przy odbiorze) dawno minęły. Obecnie możemy np. wybrać płatność poprzez PayPal. Co to w ogóle jest?W wielkim skrócie, PayPal to sposób na wysyłanie i odbieranie pieniędzy za pośrednictwem Internetu przez osoby fizyczne i firmy. Możemy więc zapłacić za zakupy poprzez konto PayPal, dzięki czemu odbiorca dostanie pieniądze na swoje konto praktycznie w kilka minut, a nie jak to bywa w przypadku zwykłego przelewu, w kilka/kilkanaście godzin, lub nawet kilka dni, jeśli w grę wchodzi weekend lub święto.

Aby skorzystać z usługi PayPal musimy założyć konto w tym serwisie i połączyć je z naszym kontem bankowym. Następnie możemy zasilić konto PayPal jakąś kwotą lub zlecić przelew po wykonaniu zakupów. Największą zaletą PayPal jest między innymi poufność, gdyż nie ujawniamy kontrahentowi żadnych danych finansowych, nawet numeru konta. Co więcej, poprzez PayPal możemy płacić za zakupy na całym świecie.

2+2=