INTERNETCo to jest PayPal?

Co to jest PayPal?

Obecnie zakupy internetowe są niezwykle popularne. W sieci możemy kupić zarówno artykuły spożywcze, kosmetyki czy ubrania, ale również meble czy nawet samochód. Nic więc dziwnego, że pojawia się coraz więcej form płatności. Tym razem sprawdźmy, co to jest PayPal.

Obecnie robiąc zakupy w sklepie internetowym mamy nie tylko wiele możliwości dostawy towaru np. kurier, poczta, paczkomaty, odbiór osobisty itp. ale również kilka form płatności do wyboru. Czasy, w których mogliśmy zapłacić zwykłym przelewem lub wybrać płatność za pobraniem (przy odbiorze) dawno minęły. Obecnie możemy np. wybrać płatność poprzez PayPal. Co to w ogóle jest?

Co to jest PayPal? - zdjęcie

W wielkim skrócie, PayPal to sposób na wysyłanie i odbieranie pieniędzy za pośrednictwem Internetu przez osoby fizyczne i firmy. Możemy więc zapłacić za zakupy poprzez konto PayPal, dzięki czemu odbiorca dostanie pieniądze na swoje konto praktycznie w kilka minut, a nie jak to bywa w przypadku zwykłego przelewu, w kilka/kilkanaście godzin, lub nawet kilka dni, jeśli w grę wchodzi weekend lub święto.

Aby skorzystać z usługi PayPal musimy założyć konto w tym serwisie i połączyć je z naszym kontem bankowym. Następnie możemy zasilić konto PayPal jakąś kwotą lub zlecić przelew po wykonaniu zakupów. Największą zaletą PayPal jest między innymi poufność, gdyż nie ujawniamy kontrahentowi żadnych danych finansowych, nawet numeru konta. Co więcej, poprzez PayPal możemy płacić za zakupy na całym świecie.

 

Oto kolejne pojęcie, które może być obce początkującym użytkowników Internetu. PayPal to wbrew pozorom bardzo przydatna usługa, która jest prosta w obsłudze i znacząco ułatwia, a w niektórych przypadkach, w ogóle umożliwia robienie zakupów w zagranicznych sklepach.

 

PayPal to serwis umożliwiający dokonywanie płatności, wysyłanie i otrzymywanie płatności, a to wszystko bez konieczności ujawniania swoich danych osobowych oraz finansowych. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy płacąc w Internecie chcą zachować anonimowość, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne.

 

Aby skorzystać z płatności PayPal, po uprzednim założeniu konta na serwisie, wystarczy wybrać jedną z dostępnych na stronie sklepu metodę płatności oznaczoną logiem PayPal. Po dokonaniu preferowanej metody płatności np. kartą płatniczą, kolejne płatności za zakupy będą ograniczały się do kilku kliknięć myszką.

 

Co ważne, za zakupy możemy płacić zarówno w polskich, jak również zagranicznych sklepach internetowych, bowiem PayPal umożliwia płatności za zakupy na całym świecie. Mowa o 203 krajach oraz 26 walutach, dzięki czemu płatność jest prosta i automatycznie przewalutowana.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: