INTERNETYourSearching - jak usunąć?

YourSearching - jak usunąć?

YourSearching to jeden z wielu złośliwych dodatków do przeglądarki. Głównym zadaniem takiego "gadżetu" jest zmiana wyglądu strony startowej i przekierowywanie do nieznanych, dziwnych i niebezpiecznych podstron, wyświetlając przy okazji mnóstwo reklam. Jak się go pozbyć?

 

Aby usunąć YourSearching warto w pierwszej kolejności skorzystać z dedykowanego oprogramowania np. ADWcleaner. Oprócz tego należy wszystko sprawdzić manualnie. W tym celu przechodzimy do Panelu sterowania, następnie wybieramy opcję Programy – Odinstaluj programy, i na liście wyszukujemy pozycje związane z niechcianymi dodatkami. Warto posortować listę według daty – będzie łatwiej zlokalizować pozycje, które zostały niedawno zainstalowane.

 

Jeśli odinstalowaliśmy wszystkie niechciane komponenty, musimy zrestartować ustawienia wszystkich przeglądarek internetowych. Co prawda wiąże się to z wykasowaniem historii przeglądania, haseł i zapamiętanych formularzy, ale to jedyne pewne rozwiązanie pozbycia się złośliwego oprogramowania.

 

W zależności od rodzaju przeglądarki Internetowej – Firefox, Google Chrome, Opera itp. – opcji restartowania szukamy w ustawieniach, zazwyczaj w zakładce ustawień zaawansowanych. Warto również zweryfikować domyślne wyszukiwarki – w zależności od upodobań, powinno być to Google.pl lub inna znana nam witryna. Jeśli na liście znajdują się nieznane pozycje – wykasujmy je.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: