INTERNETJak przywrócić starszą wersję przeglądarki Firefox?

Jak przywrócić starszą wersję przeglądarki Firefox?

Zmiany są dobre, choć nie zawsze każdemu przypadają do gustu. O ile kolor ścian w mieszkaniu można zmienić, tak samo tapetę na pulpicie komputera, tak przywrócenie starszej wersji przeglądarki Mozilla Firefox wbrew pozorom nie jest proste. Sprawdźmy, jak to zrobić bezpiecznie i sprawnie.

Zazwyczaj prezentując nowe wersje programu, twórcy starają się wprowadzać udogodnienia i nowości. Nie zawsze jednak te zmiany są pożądane przez użytkowników. Niestety zazwyczaj jesteśmy „skazani” na najnowszą wersję, gdyż poprzednie są trudno dostępne lub w ogóle pomijane na serwerach stron z programami lub producenta. Podobnie jest z przeglądarkami internetowymi, które domyślnie aktualizują się automatycznie. Po aktualizacji powrót do poprzedniej wersji niestety nie jest łatwy i początkujący użytkownicy mogą mieć z tym problemy.

Jeśli mimo wszystko chcemy przywrócić poprzednią wersję przeglądarki, w pierwszej kolejności, dla pewności i bezpieczeństwa powinniśmy wykonać kopię bezpieczeństwa profilu przeglądarki. W tym celu w pasek adresu wpisujemy „about:support” i klikamy Enter. Następnie klikamy na przycisk „Pokaż folder”, który otworzy folder z ustawieniami i wszystkimi informacjami zapisanymi w profilu. Następnie cofamy się o jedną lokalizację i kopiujemy przed chwilą odwiedzany folder do innej, bezpiecznej lokalizacji np. na pulpit.

Jak przywrócić starszą wersję przeglądarki Firefox? - zdjęcie

W następnym kroku instalujemy starszą wersję przeglądarki. Jeśli nie posiadamy pliku instalacyjnego przeglądarki Mozilla Firefox, możemy go pobrać z sieci, choć najpewniejszym sposobem jest pobranie takowego pliku z oficjalnego serwera Mozilli. Zalecamy pobrać stabilną wersję przeglądarki Firefox bez zbędnych dodatków i zmian (np. w wersji Beta, Aurora itp.). Jeśli chcemy pobrać plik instalacyjny stabilnej wersji, przechodzimy do serwera z plikami instalacyjnymi Firefox Stable (https://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/). Znajdziemy tam praktycznie wszystkie wersje przeglądarki – każda z wersji oznaczona jest specjalnym numerem.

Jak przywrócić starszą wersję przeglądarki Firefox? - zdjęcie 2

Jeśli już wybraliśmy szukaną wersję, pobieramy plik instalacyjny, a następnie instalujemy wybierając system operacyjny oraz wersję językową. Po instalacji nowa wersja przeglądarki zostanie zastąpiona starszą. W kolejnym tekście napiszemy, w jaki sposób zablokować automatyczne aktualizacje by zachować ulubioną wersję przeglądarki Mozilla Firefox.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak przywrócić starszą wersję przeglądarki Firefox?

  • ~ bhunter Przywracanie to przywracanie A NIE REINSTALACJA.Chyba nie będę czytał kolejnych rzeczy z waszej strony.
  • ~ ewa super, dzięki, nie znoszę kiedy ktokolwiek zmienia coś w komputerze
  • ~ Miguel Dziękuję za poradę. Dzięki temu pozbyłem się wersji 30 na korzyść wersji 28. Znów mam zakładki na dole :-)

PARTNERZY SERWISU: