INTERNETJak przywrócić stary tryb buforowania filmów na YouTube?

Jak przywrócić stary tryb buforowania filmów na YouTube?

Jakiś czas temu słynny serwis YouTube wprowadził gruntowne zmiany, jeśli chodzi o buforowanie filmów. Jednym się to podoba, innym nie. Na szczęście dla tej drugiej grupy osób przygotowano liczne dodatki, które pozwalają wrócić do poprzedniego systemu. Sprawdźmy, jak to zrobić.

Zanim przejdziemy do dodatku przywracającego poprzedni sposób buforowania filmów sprawdźmy, na czym polega nowy sposób wprowadzony jakiś czas temu. Po zmianach, nowy system buforowania powinien przypaść do gustu w szczególności tym, którzy muszą kontrolować zużycie transferu. Mowa tu o użytkownikach Internetu mobilnego z limitem danych. Przykładowo, jeśli ktoś chciał obejrzeć fragment długiego filmu musiał liczyć się z tym, że zostanie on załadowany w całości nawet wtedy, gdy zechcemy obejrzeć pierwsze 5 minut. Jak wiadomo taki sposób mocno uszczuplał zasoby miesięcznego limitu danych.

Nowy system buforowania ładuje tylko fragment filmu, a następnie „czeka”, aż stan postępu oglądania osiągnie odpowiedni poziom. Możemy więc obejrzeć początek godzinnego filmu bez ryzyka, że cały film się załaduje (niepotrzebnie) i „zje” ogromną ilość danych. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy. Posiadacze szybkiego stałego łącza narzekają, że nowy system buforowania mocno utrudnia „skakanie” po filmie – niekiedy ponowne odtwarzanie może ruszyć po kilku sekundach. W poprzednim systemie buforowania posiadacze szybkiego łącza niekiedy włączali film, zatrzymywali i czekali chwilę, aż się załaduje. Teraz jest to niemożliwe.

Jak przywrócić stary tryb buforowania filmów na YouTube? - zdjęcie

Wystarczy zainstalować dodatek YouTube Center (https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/youtube-center/) dostępny dla większości przeglądarek internetowych. Wystarczy zainstalować dodatek klikając odpowiedni przycisk (w przypadku Mozilli Firefox jest to przycisk „Instaluj”), a następnie przejść do serwisu YouTube. Po chwili pojawi się okno powitalne, w którym klikamy opcję „Przejdź do ustawień”. Możemy tam ustawić wiele ciekawych opcji, ale jeśli zależy nam tylko na starym systemie buforowania, przechodzimy do zakładki „Odtwarzacz”, a następnie dezaktywujemy opcję „Odtwarzanie Dash”. Od teraz serwis YouTube będzie korzystał z poprzedniego systemu buforowania.

Jak przywrócić stary tryb buforowania filmów na YouTube? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak przywrócić stary tryb buforowania filmów na YouTube?

  • ~ aleksander Korzystam z internetu z limitem transferu i ta zmiana jest dobry z tej strony że się nie buforuje niepotrzenie w przód filmik natomiast złe jest to że jak mi się już zbuforuje te 5 minut filmu i chce sobie przeskoczyć do 3 minuty jak to "naprawić"?

PARTNERZY SERWISU: