INTERNETJak ściągać pliki AAC, MP3 oraz H.264 w Firefox?

Jak ściągać pliki AAC, MP3 oraz H.264 w Firefox?

Obecnie Mozilla Firefox dostępna jest w wersji 27.0.1, ale mało kto wie, że już w wersji 21 pojawiła się bardzo ciekawa i długo wyczekiwana zmiana. Być może mało kto zauważył nową funkcjonalność myśląc, że jest to naturalna kolej rzeczy. O co w ogóle chodzi? Mowa tu o możliwości odtwarzania plików MP3, AAC oraz H.264 bezpośrednio z poziomu okna przeglądarki bez konieczności instalowania żadnych dodatków i rozszerzeń.

Co prawda jest pewne ograniczenie, a konkretniej współpraca tylko z systemem Windows 7 lub nowszym, ale obecnie popularność starszych rozwiązań powoli maleje. Co więcej, istnieje możliwość nie tylko odtwarzania różnych plików w formatach MP3, AAC oraz H.264, ale również pobierania ich na dysk twardy komputera. A jak to działa w praktyce?

Otóż po kliknięciu na bezpośredni link do pliku multimedialnego w formacie MP3, H.264 lub AAC, w oknie przeglądarki Mozilla Firefox wczyta się interfejs odtwarzacza. Niestety aby odtworzyć ulubiony utwór umieszczony na stronie internetowej, musimy mieć do niej dostęp, a to z kolei wiąże się z koniecznością dostępu do Internetu – to mocno utrudnia korzystanie z tej usługi. Na szczęście istnieje możliwość pobrania treści do odtworzenia na dysk twardy komputera. Aby to zrobić, po uruchomieniu wbudowanego odtwarzacza, klikamy prawym przyciskiem myszy na polu interfejsu, a następnie z menu kontekstowego wybieramy „Zapisz dźwięk jako…” lub „Zapisz wideo jako…”.

Po krótkiej chwili otworzy się nowe okno zapisu, w którym wybierzemy preferowaną lokalizację na dysku twardym. Możemy również kliknąć prawym przyciskiem myszy na bezpośredni link do odtwarzanego pliku audio lub wideo, a następnie z menu kontekstowego wybieramy opcję „Zapisz element docelowy jako…” i ustalamy miejsce docelowe pliku na dysku komputera.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: