INTERNETJak sprawdzić czy nikt nie korzysta z mojego routera

Jak sprawdzić czy nikt nie korzysta z mojego routera

Posiadasz szybkie łącze internetowe, jednak od pewnego czasu prędkość drastycznie spadła? Bardzo możliwe, że osoby trzecie podpięły się do Twojego routera. Poniżej przedstawiamy jak sprawdzić czy nikt nie korzysta z naszego routera.

 

Jak sprawdzić czy nikt nie korzysta z mojego routera - zdjęcie

1. Otwieramy dowolną przeglądarkę internetową i w pasku adresu wpisujemy 192.168.0.1. Dla większości modeli ten adres będzie aktualny. Istnieją jednak wyjątki – np. Routery od Netgear wymagają wpisania następującego adresu: 192.168.1.1.

2. W nowym oknie wpisujemy login i password (hasło), które zabezpiecza nasz router – w przypadku wątpliwości wskazane jest, aby zmienić hasło na trudniejsze do wykrycia. Najlepiej powinno się składać z ciągu przypadkowych znaków – małe i wielkie litery, cyfry oraz inne znaki dostępne na klawiaturze.

3. Teraz w zależności od posiadanego modelu routera należy znaleźć jedną z następujących opcji: Log, Status, Wireless – przechodzimy do odpowiedniej zakładki i sprawdzamy czy prócz naszego adresu IP nie jest podłączony inny. Jeśli tak jest to należy zmienić hasło, a problem zostanie rozwiązany.

4. Więcej informacji znależć można również w innym przygotowanym przez nas poradniku.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: