INTERNETJak usunąć Dealta-search i toolbary reklamowe z komputera?

Jak usunąć Dealta-search i toolbary reklamowe z komputera?

W wielu darmowych aplikacjach, które instalujemy na komputerze, mogą ukrywać się różnego rodzaju toolbary i dodatki takie jak Delta Search – wyszukiwarka, stylistycznie wzorowana na Google, ale wyposażona w mechanizmy publikujące duże ilości reklam. Niestety, w wielu przypadkach nie zauważymy, że wyraziliśmy zgodę na instalację tego typu „dodatku”. Właśnie dlatego prezentujemy krótki przewodnik jak usunąć Dealta-search i toolbary reklamowe z komputera.

 

Podstawowa rada – przy instalacji programów, przed kliknięciem „Dalej”, należy sprawdzić czy program nie chce zainstalować dodatku typu Delta Search czy V9. Czasem jest on ukrywany w zakładce „instalacja zaawansowana”. Jeśli wybierzemy standardową – wówczas nie zostaniemy nawet zapytani czy zainstalować ten dodatek. Warto to sprawdzić, by uniknąć kłopotów związanych z usuwaniem niechcianych dodatków. 

 

Delta Search integruje się z przeglądarkami, które mamy zainstalowane w systemie, podmieniając tradycyjną stronę główną, jaką mamy ustawioną. Usunięcie tego narzędzia można przeprowadzić ręcznie, ale my sugerujemy użycie sprawdzonej aplikacji AdwCleaner.

 

Jak usunąć Dealta-search i toolbary reklamowe z komputera? - zdjęcie

 

Program nie wymaga instalacji, dokonuje błyskawicznego przeszukania komputera pod kątem fałszywych wyszukiwarek, toolbarów i innych niechcianych aplikacji i pozwala na szybkie usunięcie ich z komputera. Przed przystąpieniem do skanowania, warto zamknąć wszystkie programy i przygotować się na to, że komputer zostanie zrestartowany.

 

Jeśli nie chcemy korzystać z dodatkowego oprogramowania, to dodatki takie jak Delta Search można usunąć z poziomu Panelu Sterowania. w zakładce Programy wybieramy przycisk Odinstaluj Program i wyszukujemy aplikacji nazwanej Delta Toolbar. Większość wyszukiwarek podmieniających Google czy Bing ma właśnie słowo „toolbar” w nazwie. Taką aplikację należy usunąć. Jeśli to nie pomaga, to konieczne jest wejście do ustawień przeglądarki internetowej.

 

Jak usunąć Dealta-search i toolbary reklamowe z komputera? - zdjęcie 2

 

W przypadku Google Chrome będzie do Ustawienia – Rozszerzenia – tam należy znaleźć dodatek Delta odpowiedzialny za podmianę strony głównej i go wyłączyć lub usunąć. Jeśli problem jeszcze nie ustąpił, należy wejść do zakładki Ustawień i wybrać opcję Zarządzaj wyszukiwarkami w kategorii Wyszukiwanie. Tam należy usunąć Delta Search z listy. Tak samo proces wygląda w przypadku innych przeglądarek – Delta zagnieżdża się w Dodatkach

 

 

Jak usunąć Dealta-search i toolbary reklamowe z komputera? - zdjęcie 3

 

Jeśli w przypadku Firefoksa usunięcie dodatku z Rozszerzeń nie pomaga, konieczne będzie zresetowanie ustawień wyszukiwania, tak jak w Chrome. Wówczas należy:

 

1. wpisać w pasku adresu: about:config

2. Potwierdzić chęć wejścia do ustawień przeglądarki

3. W polu Szukaj podać: browser.newtab.url

4. Kliknąć prawym przyciskiem myszy na ten łańcuch i go zresetować.

 

Jak usunąć Dealta-search i toolbary reklamowe z komputera? - zdjęcie 4

W przypadku Internet Explorera, sytuacja jest łatwiejsza – w panelu Zarządzaj Dodatkami, tam gdzie usuwaliśmy pasek narzędzi Delta, należy przejść do kategorii Dostawcy wyszukiwania i wyłączyć Deltę. 

 

Jak usunąć Dealta-search i toolbary reklamowe z komputera? - zdjęcie 5

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: