INTERNETJak usunąć Dealta-search i toolbary reklamowe z komputera?

Jak usunąć Dealta-search i toolbary reklamowe z komputera?

W wielu darmowych aplikacjach, które instalujemy na komputerze, mogą ukrywać się różnego rodzaju toolbary i dodatki takie jak Delta Search – wyszukiwarka, stylistycznie wzorowana na Google, ale wyposażona w mechanizmy publikujące duże ilości reklam. Niestety, w wielu przypadkach nie zauważymy, że wyraziliśmy zgodę na instalację tego typu „dodatku”. Właśnie dlatego prezentujemy krótki przewodnik jak usunąć Dealta-search i toolbary reklamowe z komputera.

 

Podstawowa rada – przy instalacji programów, przed kliknięciem „Dalej”, należy sprawdzić czy program nie chce zainstalować dodatku typu Delta Search czy V9. Czasem jest on ukrywany w zakładce „instalacja zaawansowana”. Jeśli wybierzemy standardową – wówczas nie zostaniemy nawet zapytani czy zainstalować ten dodatek. Warto to sprawdzić, by uniknąć kłopotów związanych z usuwaniem niechcianych dodatków. 

 

Delta Search integruje się z przeglądarkami, które mamy zainstalowane w systemie, podmieniając tradycyjną stronę główną, jaką mamy ustawioną. Usunięcie tego narzędzia można przeprowadzić ręcznie, ale my sugerujemy użycie sprawdzonej aplikacji AdwCleaner.

 

 

Program nie wymaga instalacji, dokonuje błyskawicznego przeszukania komputera pod kątem fałszywych wyszukiwarek, toolbarów i innych niechcianych aplikacji i pozwala na szybkie usunięcie ich z komputera. Przed przystąpieniem do skanowania, warto zamknąć wszystkie programy i przygotować się na to, że komputer zostanie zrestartowany.

 

Jeśli nie chcemy korzystać z dodatkowego oprogramowania, to dodatki takie jak Delta Search można usunąć z poziomu Panelu Sterowania. w zakładce Programy wybieramy przycisk Odinstaluj Program i wyszukujemy aplikacji nazwanej Delta Toolbar. Większość wyszukiwarek podmieniających Google czy Bing ma właśnie słowo „toolbar” w nazwie. Taką aplikację należy usunąć. Jeśli to nie pomaga, to konieczne jest wejście do ustawień przeglądarki internetowej.

 

 

W przypadku Google Chrome będzie do Ustawienia – Rozszerzenia – tam należy znaleźć dodatek Delta odpowiedzialny za podmianę strony głównej i go wyłączyć lub usunąć. Jeśli problem jeszcze nie ustąpił, należy wejść do zakładki Ustawień i wybrać opcję Zarządzaj wyszukiwarkami w kategorii Wyszukiwanie. Tam należy usunąć Delta Search z listy. Tak samo proces wygląda w przypadku innych przeglądarek – Delta zagnieżdża się w Dodatkach

 

 

 

Jeśli w przypadku Firefoksa usunięcie dodatku z Rozszerzeń nie pomaga, konieczne będzie zresetowanie ustawień wyszukiwania, tak jak w Chrome. Wówczas należy:

 

1. wpisać w pasku adresu: about:config

2. Potwierdzić chęć wejścia do ustawień przeglądarki

3. W polu Szukaj podać: browser.newtab.url

4. Kliknąć prawym przyciskiem myszy na ten łańcuch i go zresetować.

 

W przypadku Internet Explorera, sytuacja jest łatwiejsza – w panelu Zarządzaj Dodatkami, tam gdzie usuwaliśmy pasek narzędzi Delta, należy przejść do kategorii Dostawcy wyszukiwania i wyłączyć Deltę. 

 

2+2=