INTERNETJak usunąć konto na Facebooku?

Jak usunąć konto na Facebooku?

Chcesz opuścić społeczność Facebooka? Przeprowadzimy Cię przez proces usuwania konta i wskażemy możliwości archiwizacji i dezaktywacji konta. 

 

Facebook daje możliwość trwałego usunięcia konta – wówczas nie ma możliwości przywrócenia go, jak również – dezaktywacji, która polega na usunięciu osi czasu z serwisu. Wówczas niemal całkowicie znikasz jako osoba na FB (nie można podejrzeć twojej osi czasu, wyszukać cię), ale nadal masz konto i w serwisie znajdują się wszystkie informacje, które przesłałeś podczas użytkowania. Możesz podjąć decyzję – chcesz usunąć trwale konto, czy tylko czasowo wyłączyć się ze społeczności, zostawiając sobie furtkę do łatwego powrotu. My pokażemy obie możliwości. 

 

Uwaga ogólna:

 

Przed usunięciem swoje konta możliwe jest pobranie informacji, jakie zebrał o nas Facebook. Wówczas w zakładce Ogólne ustawienia konta należy wybrać przycisk Pobierz kopię swoich danych z Facebooka.

 

Jak usunąć konto na Facebooku? - zdjęcie

 

Zostaniemy przeniesieni na stronę umożliwiającą pobranie informacji – należy wybrać opcję Uruchom moje archiwum, podać hasło i pobrać informacje z Facebooka (posty, zdjęcia, filmy, rozmowy na czacie itd). Jeśli nie chcemy tego zarchiwizować – możemy pominąć ten krok. 

 

Dezaktywacja konta

 

1. Należy wejść w panel ustawień.

 

Jak usunąć konto na Facebooku? - zdjęcie 2

 

 

2. Przejdź do zakładki Bezpieczeństwo, gdzie należy wybrać funkcję Dezaktywuj konto.

 

Jak usunąć konto na Facebooku? - zdjęcie 3

 

3. Ostatnim etapem procesu jest potwierdzenie i podanie przyczyn opuszczenie społeczności. W tym momencie możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail od Facebooka!

 

Jak usunąć konto na Facebooku? - zdjęcie 4

 

4. Po potwierdzeniu, musisz jeszcze podać hasło i twoje konto zostanie dezaktywowane. Jeśli zechcesz wrócić do Facebooka, możesz zalogować się na stare dane i dokonać aktywacji konta. 

 

Jak usunąć konto na Facebooku? - zdjęcie 5

 

Usunięcie konta

 

O ile dezaktywacja jest prosta i łatwo dostępna, o tyle proces trwałego usunięcia konta nie jest umieszczony w panelu ustawień. Bezpośrednie hiperłącze do usunięcia konta znajduje się tutaj

 

Jeśli nie działa, to musisz wyszukać je ręcznie: wejdź do zakładki Pomocy, wybierz opcję Zarządzaj swoim kontem, a następnie – przycisk Dezaktywacja, usuwanie konta i nadawanie mu statusu „In memoriam”.  Tam, w śródtytule Usuwanie Konta, znajduje się zakładka: W jaki sposób mogę trwale usunąć swoje konto? 

 

 

Jak usunąć konto na Facebooku? - zdjęcie 6

 

Kliknij na przycisk, rozwinie się opis, w którym należy zlokalizować łącze „poinformuj nas o tym”. To pod takim enigmatycznym przyciskiem kryje się opcja usuwania konta.

 

Jak usunąć konto na Facebooku? - zdjęcie 7

 

Jak usunąć konto na Facebooku? - zdjęcie 8

 

Nie pozostaje nic innego jak potwierdzić usunięcie konta: podać hasło i przepisać kod weryfikujący. W tym momencie rozpocznie się proces usuwania konta, który możesz przerwać w ciągu 14 dni od złożenia tej deklaracji. 

 

Obecnie posiadanie konta na Facebooku stało się niezwykle powszechne i niemal wiąże się z posiadaniem dostępu do Internetu. Oczywiście możemy tam udostępniać różne wydarzenia, zdjęcia, komunikować się ze znajomymi itp. A czy istnieje możliwość całkowitego usunięcia konta? Owszem, choć nie jest to takie proste i natychmiastowe.

 

Opcja pozwalająca na usunięcie konta na Facebooku nie jest łatwo dostępna i aby z niej skorzystać, należy przejść do Działu Pomocy i kliknąć odpowiedni link, po czym zostaniemy przekierowani na stronę z formularzem do uzupełnienia. To wszystko po to, aby uniknąć przypadkowego usunięcia konta wraz z zapisanymi na nim informacjami, zdjęciami, historią itp.

 

Co więcej, trwałe usunięcie konta na Facebooku nie jest natychmiastowe. Pamiętajmy, że po usunięciu nie będziemy mieć możliwości ponownego aktywowania konta ani pobrania jakichkolwiek danych takich jak zdjęcia, konwersacje, kontakty itp. Warto zatem zrobić kopię zapasową najważniejszych danych jeszcze przed usunięciem. Poza tym konto jest usuwane dopiero po kilku dniach od wypełnienia formularza, dzięki czemu mamy czas na zmianę decyzji.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: