INTERNETJak zredukować zużycie pamięci Ram przez Google Chrome?

Jak zredukować zużycie pamięci Ram przez Google Chrome?

Google Chrome to bardzo dobra i ciesząca się ogromną popularnością przeglądarka internetowa. Niestety ma ona kilka wad, a jedną z nich jest dość duży apetyt na zasoby systemu, w szczególności na pamięć RAM. Co prawda każda zakładka uruchamiana jest jako osobny proces, ale mimo to, przy przeglądaniu kilkunastu stron jednocześnie, konsumpcja RAM-u jest dość spora. Jak to zmienić?

Na szczęście ogromna popularność Google Chrome sprawia, że ilość ciekawych dodatków i modyfikacji jest naprawdę olbrzymia. Wśród nich możemy znaleźć narzędzia, które nie tylko poprawiają komfort korzystania, ale również usprawniają pracę całej przeglądarki. Mowa tu o bezpłatnym dodatku OneTab, który w prosty sposób zamienia kilka, lub nawet kilkanaście osobnych zakładek w jedną kartę z listą linków. To idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają pamięć RAM o pojemności np. 2 GB i przeglądając Internet otwierają kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt zakładek jednocześnie.

Oczywiście aby poprawić działanie przeglądarki Google Chrome, musimy zainstalować dodatek OneTab. W tym celu odwiedzamy stronę www.one-tab.com, a następnie klikamy na Add OneTab now. Po potwierdzeniu chęci instalacji dodatku, zostanie on dodany do przeglądarki, zaś w prawym górnym rogu przy pasku adresu pojawi się mała ikona przedstawiająca niebieski lejek.

Jak zredukować zużycie pamięci Ram przez Google Chrome? - zdjęcie

Co ciekawe, dodatek OneTab nie wymaga żadnej konfiguracji – jest gotowy do działania już po instalacji. To świetna wiadomość dla początkujących użytkowników, którzy nie będą musieli zagłębiać się w konfiguracje i opcje. Po instalacji konsumpcja pamięci operacyjnej RAM jest redukowana nawet o 90-95 procent, a to ogromna różnica.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: