INTERNETNajciekawsze triki w przeglądarce Google - to warto wiedzieć!

Najciekawsze triki w przeglądarce Google - to warto wiedzieć!

Google to bez wątpienia najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa na świecie. Codziennie korzysta z niej kilkaset milionów ludzi, ale zapewne tylko kilka procent jest w stanie wykorzystać wszystkie najciekawsze funkcje. A chodzi nie tylko o wyszukiwanie stron w sieci. Poznajmy najciekawsze triki w Google.

 

1. Kalkulator

 

Owszem, praktycznie każdy ma tego typu narzędzie na biurku, w telefonie czy pod postacią programu w komputerze, ale mimo to warto wiedzieć jak używać kalkulatora w Google. A zadanie jest banalnie proste – wystarczy w Google wpisać „kalkulator”, a następnie nacisnąć Enter. 

 

Najciekawsze triki w przeglądarce Google - to warto wiedzieć! - zdjęcie

 

2. Kosmos z bardzo bliska

 

Oczywiście możemy codziennie obserwować niebo, ale miłośnicy gwiazd nie muszą czekać, aż zapadnie zmrok. Wystarczy w Google wpisać google.com/sky, aby oglądać niebo, gwiazdy i konstelacje w wysokiej rozdzielczości.

 

Najciekawsze triki w przeglądarce Google - to warto wiedzieć! - zdjęcie 2

 

3. Czas lokalny

 

Czasami zastanawiamy się, która godzina jest w konkretnym miejscu na ziemi. Oczywiście możemy próbować obliczyć wykorzystując różnice czasowe, porę dnia itp., ale o wiele prościej wpisać w Google, np. ,,Sydney czas".

 

Najciekawsze triki w przeglądarce Google - to warto wiedzieć! - zdjęcie 3

 

4. Najpopularniejsze słowa w książkach

 

To raczej ciekawostka, niż niezbędna wiedza, ale jeśli kogoś interesuje, jakie słowa najczęściej wykorzystywano w książkach napisanych od 1800 do 2008 roku, skorzystajcie z usługi o nazwie Google Books Ngram Viewer.

 

Najciekawsze triki w przeglądarce Google - to warto wiedzieć! - zdjęcie 4

 

5. Sprawdzanie liczby kalorii

 

Jeśli ktoś jest na diecie, lub po prostu chce wiedzieć, ile kalorii ma jego kolacja, powinien skorzystać z funkcji sprawdzania kalorii. Jak to zrobić? Wystarczy w Google wpisać, np. „naleśnik kalorie”, a po chwili pojawi się informacja, ile kalorii jest w 100 gramach danego posiłku.

 

Najciekawsze triki w przeglądarce Google - to warto wiedzieć! - zdjęcie 5

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: