KOMPUTERJak połączyć dwa komputery kablem?

Jak połączyć dwa komputery kablem?

Planujesz połączyć dwa komputery kablem, ale masz z tym problem i nie wiesz jaki kabel wybrać? W tym poradniku przedstawiamy jak połączyć dwa komputery kablem.

 

Jak połączyć dwa komputery kablem?  - zdjęcie

Aby utworzyć bezpośrednie połączenie kablowe pomiędzy dwoma komputerami potrzebujemy kabel skrzyżowany sieci Ethernet. Kabel skrzyżowany wygląda bardzo podobnie do zwykłego kabla Ethernet, dlatego warto najpierw upewnić się, że posiadamy prawidłowy kabel – warto np. zapytać w sklepie komputerowym. Warto pamiętać, że zanim zdecydujemy się kupić kabel skrzyżowany, to warto sprawdzić w przypadku nowszych kart sieciowych, czy nie krzyżują się automatycznie – mogą automatycznie wykryć połączenie z inną kartą sieciową po podłączeniu zwykłego kabla Ethernet. Oto jak należy połączyć dwa komputery – na przykładzie systemu Windows 7 lub Windows Vista:

1. Podłączamy każdy koniec kabla skrzyżowanego do portu sieciowego, który znajduje się z tyłu każdego komputera.

2. Na pierwszym komputerze, gdzie uruchomiony jest system Windows, klikamy menu Start > Panel Sterowania > Centrum sieci i udostępniania.

3. U góry okna Centrum sieci i udostępniania klikamy dwukrotnie w Sieć niezidentyfikowana‍.

4. W przypadku, gdy funkcja odnajdowania sieci i udostępniania plików nie jest włączona, klikamy w oknie Sieć pasek informacji z komunikatem: „Funkcje odnajdowania sieci i udostępniania plików są wyłączone. Komputery i urządzenia sieciowe nie są widoczne. Kliknij, aby zmienić...”, po czym klikamy Włącz odnajdowanie sieci i udostępnianie plików. W przypadku wyświetlenia monitu o hasło administratora lub potwierdzenie, należy wpisać hasło lub potwierdzić.

5. Jeśli wszystko przeprowadziliśmy prawidłowo, to w oknie Sieć widoczne będą teraz dwa komputery.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: