KOMPUTERJak zrobić wykres w wordzie?

Jak zrobić wykres w wordzie?

Wykresy to doskonałe narzędzie do prezentacji danych w sposób łatwy do zrozumienia. W programie Word możemy stworzyć wykresy w kilku prostych krokach. W tym artykule przedstawimy, jak to zrobić oraz jak zmienić wygląd i styl wykresu.

 

1. Ogólne informacje o wykresach w Word

Wykresy to graficzne przedstawienie danych numerycznych. W programie Word możemy stworzyć różne rodzaje wykresów, takie jak wykresy liniowe, słupkowe, kołowe czy punktowe. Wykresy są bardzo przydatne w prezentacji danych, ponieważ pozwalają na szybkie i łatwe zrozumienie informacji.

 

2. Jak stworzyć wykres w programie Word?

Aby stworzyć wykres w programie Word, należy wykonać następujące kroki:

- Wstawianie wykresu: Kliknij zakładkę "Wstaw" na pasku narzędzi, a następnie wybierz "Wykres". Wybierz rodzaj wykresu, który chcesz stworzyć.

- Wprowadzanie danych: Wprowadź dane do arkusza kalkulacyjnego, który pojawi się po wybraniu rodzaju wykresu. Możesz wprowadzić dane ręcznie lub skopiować je z innego źródła.

- Dostosowanie wykresu: Po wprowadzeniu danych możesz dostosować wykres do swoich potrzeb. Możesz zmienić kolor, styl i układ wykresu, dodać tytuł i etykiety osi oraz zmienić styl czcionki.

 

3. Wygląd wykresów

Wykresy w programie Word mają wiele opcji dostosowania, które pozwalają na zmianę ich wyglądu. Możemy zmienić kolor, styl i grubość linii, dodać cienie i gradienty oraz zmienić styl czcionki. Możemy również zmienić układ wykresu, tak aby lepiej pasował do naszych danych.

 

4. Jak wstawić wykres do dokumentu?

Aby wstawić wykres do dokumentu, należy wykonać następujące kroki:

- Kliknij na wykres, aby go zaznaczyć.

- Kliknij prawym przyciskiem myszy na wykresie i wybierz "Kopiuj".

- Przejdź do miejsca w dokumencie, gdzie chcesz wstawić wykres.

- Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Wklej".

 

5. Zmienianie układu lub stylu wykresu

Możemy zmienić układ lub styl wykresu w każdej chwili. Aby to zrobić, należy kliknąć na wykres, a następnie wybrać zakładkę "Projektuj" na pasku narzędzi. Możemy zmienić układ wykresu, dodać tytuł i etykiety osi oraz zmienić styl czcionki.

 

6. Dodawanie i usuwanie tytułów lub etykiet danych

Możemy dodać lub usunąć tytuły lub etykiety danych w każdej chwili. Aby to zrobić, należy kliknąć na wykres, a następnie wybrać zakładkę "Projektuj" na pasku narzędzi. Możemy dodać tytuł wykresu, tytuł osi oraz etykiety danych. Możemy również usunąć tytuły lub etykiety danych, jeśli nie są nam potrzebne.

 

6. Podsumowanie

Wykresy to doskonałe narzędzie do prezentacji danych w sposób łatwy do zrozumienia. W programie Word możemy stworzyć wykresy w kilku prostych krokach. Możemy dostosować wygląd i styl wykresu, zmienić układ wykresu oraz dodać lub usunąć tytuły lub etykiety danych. Dzięki temu możemy stworzyć wykresy, które będą idealnie pasować do naszych potrzeb.

Autor

Kheter
2+2=

PARTNERZY SERWISU: