SOFTWAREJak obrócić obraz na ekranie laptopa, monitora

Jak obrócić obraz na ekranie laptopa, monitora

Znajomy zrobił Wam żart i obrócił obraz na ekranie monitora do góry nogami? A może przypadkiem sami wcisnęliście coś, co spowodowało obrócenie obrazu i teraz nie wiecie, jak wrócić do normalnego widoku? Spokojnie! Dzięki poniższemu poradnikowi dowiecie się, jak szybko i sprawnie przywrócić normalny, poziomy widok na ekranie monitora lub laptopa.

 

Są na to dwa sposoby. Pierwszy z nich nieco bardziej skomplikowany, ale działa praktycznie zawsze. Polega na zmianie orientacji obrazu w ustawieniach systemu operacyjnego. Cały proces przebiega podobnie zarówno dla Widnowsa XP, jak również Windows 7, czyli dwóch obecnie najpopularniejszych wersji oprogramowania Microsoft. Aby przywrócić normalny tryb pracy monitora musimy na pulpicie kliknąć prawym przyciskiem myszy, co spowoduje pojawienie się menu kontekstowego. Teraz wybieramy Opcje Grafiki, a następnie Rotacja. Teraz wystarczy, że wybierzemy Normalna i wszystko powinno znowu działać, jak należy. Operację tę możemy wykonać także poprzez Panel Sterowania. Wchodzimy więc z menu Start do Panelu Sterowania, następnie wybieramy: Wygląd i Personalizacja > Ekran >Rozdzielczość Ekranu. Tutaj w rozwijanym menu Orientacja wybieramy Normalna. Gotowe!

 

Jak obrócić obraz na ekranie laptopa, monitora - zdjęcie

 

Jednak najprostszym i najszybszym sposobem jest użycie odpowiedniego skrótu klawiszowego. Warunkiem jego działania jest zaznaczenie tej opcji w menu Ekranu. Jeśli jednak nic nie zmienialiśmy, funkcja ta powinna działać przy fabrycznych ustawieniach. Aby obrócić ekran wystarczy użyć kombinacji klawiszy Alt+Crtl+strzałka (lewo, prawo, góra, dół - w zależności od tego, jak chcemy zmienić położenie ekranu). 

 

Jak obrócić obraz na ekranie laptopa, monitora - zdjęcie 2

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: