KOMPUTERJak sprawdzić, jaką mam kartę graficzną?

Jak sprawdzić, jaką mam kartę graficzną?

Nie wiesz jak sprawdzić jaką masz kartę graficzną? Możesz to wykonać na kilka sposobów. Oto najprostsze metody na upewnienie się co do nazwy i parametrów twojego układu.

 

Jak sprawdzić, jaką mam kartę graficzną? - zdjęcie

 

Menedżer urządzeń

 

Sposób pierwszy jest zarazem jednym z najprostszych. Wpisz w wyszukiwarkę w menu Start Menedżer urządzeń. Wywołany zostanie odnośnik do aplikacji Windowsa, która pozwala na zarządzanie sprzętem i sterownikami. 

 

Jak sprawdzić, jaką mam kartę graficzną? - zdjęcie 2

 

W zakładce Karty Graficzne możesz sprawdzić układ, jaki posiadasz. Jeśli w tym miejscu nie ma oznaczenia modelowego, a jest jedynie żółta ikonka lub informacja o karcie graficznej VGA, oznacza, że najprawdopodobniej nie ma zainstalowanych sterowników. 

 

Jak sprawdzić, jaką mam kartę graficzną w Windows XP?

 

Jeśli masz starszy system operacyjny np. Windows XP, to wystarczy, że klikniesz na pulpicie prawym przyciskiem myszy. Przejdziesz do Właściwości

 

Następnie w oknie Właściwości: Ekran, należy wybrać Ustawienia. W tym oknie należy wybrać przycisk Zaawansowane. Po wyświetleniu się nowego ekranu wybierz zakładkę Karta, gdzie widać model i podstawowe parametry układu. 

 

Zewnętrzne aplikacje

 

Do wykrycia karty graficznej możesz wykorzystać również zewnętrzne aplikacje takie jak: Glary Utililes.

 

Jak sprawdzić, jaką mam kartę graficzną? - zdjęcie 3

 

W przypadku tej aplikacji wystarczy wywołać opcję ze wszystkimi odnośnikami (niebieska strzałka). Wybierz opcję Informacje o systemie. Podobnie proces będzie wyglądał w innych programach tego typu.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: