SOFTWARESurface Laptop – ceny na polskim rynku

Surface Laptop – ceny na polskim rynku

Rynek mobilnych ultrabooków i bardzo kompaktowych wymiarach, wykonanych z wysokiej jakości materiałów jest bardzo specyficzny. Ceny są bardzo wysokie, gdyż mówimy o sprzęcie z wyższej półki dla osób, które potrzebują wydajnego sprzętu, ale i czegoś, co podkreśli ich wysoki status społeczny. Na tym szczeblu swoich sił spróbuje również Microsoft z modelem Surface Laptop.

 

Poznaliśmy już ceny oferowanych modeli na rynku polskim i musimy przyznać, że momentami mamy wrażenie, że to wszystko zaczyna zbliżać się do granic absurdu. Rozumiemy, że niektórzy chcą się wyróżnić z tłumu i podbudować swoje ego, ale to tak, jakby kupować Ferrari z piekielnie mocnym silnikiem, ale elektronicznymi ogranicznikami prędkości. W praktyce możemy co najwyżej pojeździć po mieście i „poszpanować”. Na więcej nie pozwoli system, więc nawet ktoś w BWM za ułamek ceny wyprzedzi nas w mgnieniu oka. Podobnie jest z Surface Laptop.

 

Surface Laptop – ceny na polskim rynku - zdjęcie

 

Za najtańszy model przyjdzie nam zapłacić 5 tysięcy złotych, a najlepiej wyposażona wersja jest ponad dwukrotnie droższa. Według producenta laptop ma być jednak warty swojej ceny, przede wszystkim ze względu na jakość wykonania. OK, moglibyśmy na to przystać, choć parametry wcale nie są imponujące. Na domiar złego, w sprzęcie zastosowano ograniczony system operacyjny Windows 10 S, w którym nie zmienimy m.in. domyślnej przeglądarki internetowej. O ile w najtańszych laptopach ma to sens i mobilizuje do zakupu pełnej wersji systemu, tak implementowanie takiego „kastrata” w urządzeniu za co najmniej 5 tysięcy złotych jest sporym znieważeniem dla kupca.

 

Co więcej, w najtańszej wersji znajdziemy procesor Intel Core i5-7200U – tu nie mamy uwag – oraz…  4 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 128 GB. Chętni?

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: