INTERNETBezpieczeństwo w sieci: Unikaj nieznanych sieci WiFi!

Bezpieczeństwo w sieci: Unikaj nieznanych sieci WiFi!

Internet jest wszędzie. W tym stwierdzeniu nie ma przesady, gdyż oprócz powszechnego dostępu do sieci za pośrednictwem urządzeń mobilnych, bardzo często korzystamy z tzw. hot spotów, czyli darmowych sieci WiFi w miejscach publicznych. To z pewnością wygodne rozwiązanie, ale czy w pełni bezpieczne?

 

Bezpieczeństwo w sieci: Unikaj nieznanych sieci WiFi! - zdjęcie

 

Otwarte sieci WiFi to bardzo wygodne i kuszące rozwiązanie. Internet za darmo? Czemu nie?! Owszem, to dobra alternatywa w przypadku braku zasięgu sieci lub wykorzystaniu limitu danych, ale pamiętajmy, że łącząc się z otwartą siecią tak naprawdę… nie wiemy z czym się łączymy. Może to być normalny router w restauracji, jak również komputer, który bez problemu przejmie wszystkie nasze dane tj. hasła, loginy, wiadomości itp. Nawet, jeśli właściciel takiej sieci będzie uczciwy, nieświadomie może nas narazić na problemy.

 

Jego sieć może być niezabezpieczona, pozbawiona szyfrowania lub po prostu zawirusowana. Jeśli już musimy połączyć się z siecią WiFi, by np. odebrać ważną wiadomość itp. Pamiętajmy, aby była to sieć szyfrowana. W innym przypadku lepiej nie ryzykować i skorzystać z innej sieci, gdyż chwila nieuwagi może nas wiele kosztować. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: