INTERNETJak łatwiej przeglądać subskrybowane filmy na YouTube?

Jak łatwiej przeglądać subskrybowane filmy na YouTube?

Obecnie serwis YouTube praktycznie nie ma konkurencji, która mogłaby zagrozić jego pozycji. Nic więc dziwnego, że wielu użytkowników korzysta z tego serwisu dość często i intensywnie. W poszukiwaniu ciekawych udogodnień i opcji możemy trafić na prosty dodatek, który ułatwia i uprzyjemnia przeglądanie filmów z subskrybowanych kanałów. Sprawdźmy, jak to działa.

Jeśli ktoś często korzysta z portalu YouTube i namiętnie ogląda publikowane przez subskrybowane kanały filmy, z pewnością doświadcza pewnych problemów, gdy kolekcja kanałów jest duża. Wtedy ilość filmów ukazujących się na liście „Moje subskrypcje” jest na tyle duża, że niekiedy ciężko być ze wszystkim na bieżąco. Jeśli chcemy wszystko obejrzeć, musimy monotonnie przewijać listę w dół, w dół, w dół… Na szczęście jest sposób na rozwiązanie tego problemu.

 

Jak łatwiej przeglądać subskrybowane filmy na YouTube? - zdjęcieReceptą jest ciekawy dodatek o nazwie Youtube Subscriptions Grid dostępny na przeglądarkę Mozilla Firefox, który umożliwia wyświetlanie subskrybowanych filmów pod postacią niewielkich ikon posegregowanych w rzędach i kolumnach. To o wiele wygodniejsza forma, niż zwykła lista filmów, którą trzeba rozwijać w nieskończoność. Dodatek segreguje filmy pod postacią miniaturek i układa je w rzędach z podstawowymi informacjami, takimi jak nazwa kanału, tytuł, długość filmu etc.

 

Jak łatwiej przeglądać subskrybowane filmy na YouTube? - zdjęcie 2Układ ikon uzależniony jest w głównej mierze od szerokości okna przeglądarki oraz rozdzielczości ekranu. Jeśli posiadamy duży monitor oraz ustawioną wysoką rozdzielczość, na ekranie może znajdować się nawet 40 miniatur filmów jednocześnie. To ogromna zaleta w porównaniu do starego układu, który dla aktywnych użytkowników był po prostu niewygodny i mało wydajny. A co z użytkownikami przeglądarki Google Chrome? Dla nich przygotowano dodatek o nazwie YouTube Video Deck (https://chrome.google.com/webstore/detail/youtube-video-deck/mpoakikepagdiphlmfaeifpojdmbnegj?hl=pl), który oprócz rozwinięcia związanego z listą subskrypcji, posiada również kilka ciekawych opcji. Użytkownicy Google Chrome może także skorzystać z takiego samego dodatku jak na Firefox - Youtube Subscriptions Grid (https://chrome.google.com/webstore/detail/youtube-subscriptions-gri/dcnjhgnfnmijfkmcddcmffeamphmmeed).

 

Jak łatwiej przeglądać subskrybowane filmy na YouTube? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: