MOBILEJak uruchomić Internet od operatora w Androidzie

Jak uruchomić Internet od operatora w Androidzie

Najnowsze smartfony z systemem Android to urządzenia wielozadaniowe. Służą nie tylko do dzwonienia i wysyłania SMSów, ale mogą także doskonale zastępować komputer, przenośną konsolę do gier lub centrum multimedialne. Co więcej, dzięki nowoczesnym abonamentom, klienci operatorów sieci komórkowych mają dostęp do dużych pakietów danych, które można wykorzystać na przykład na przeglądanie stron internetowych, czy wysyłanie wiadomości e-mail. Niestety nie każdy wie, jak uruchomić możliwość korzystania z Internetu w smartfonie z Androidem. Poniższy poradnik przedstawi Wam tę czynność krok po kroku.

 

Jak uruchomić Internet od operatora w Androidzie - zdjęcie

 

Najpierw jednak upewnijmy się, czy abonament, z którego korzystamy zawiera pakiet danych komórkowych. Jeśli nie, możemy narazić się na spore koszta. Skoro już wiemy, że nasz operator umożliwia nam skorzystanie z sieci to zaczynamy konfigurację.

 

Początkowo z menu głównego wybieramy opcję Ustawienia:

 

Jak uruchomić Internet od operatora w Androidzie - zdjęcie 2

 

Następnie z listy, która się wyświetli wybieramy Dane Komórkowe. Tutaj, wystarczy już tylko przełączyć widoczny na górze włącznik w pozycję ON. Od tej chwili uruchomiliśmy przesył danych.

 

Jak uruchomić Internet od operatora w Androidzie - zdjęcie 3 Jak uruchomić Internet od operatora w Androidzie - zdjęcie 4 Jak uruchomić Internet od operatora w Androidzie - zdjęcie 5

 

Sposób ten opisany został dla urządzeń z systemem Android w wersji 4.x. W nieco starszych wersjach wygląda to podobnie, niemniej jednak ekrany menu mogą się nieznacznie różnić.

 

Najnowsze wersje systemu oferują także pewne ułatwienie i pozwalają uruchomić Dane Komórkowe poprzez opcję na pasku szybkiego uruchamiania.

 

Jak uruchomić Internet od operatora w Androidzie - zdjęcie 6

 

W tym przypadku wystarczy, że będąc na pulpicie zsuniemy pasek szybkiego uruchamiania i klikniemy w Dane - gotowe! Prawda, że to nic trudnego?

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: