KOMPUTERBłąd krytyczny - Menu Start i Cortana nie działają – jak naprawić?

Błąd krytyczny - Menu Start i Cortana nie działają – jak naprawić?

Każdy marzy o tym, aby komputer działał szybko, sprawnie i bezproblemowo. Niestety od czasu do czasu pojawiają się problemy i błędy, które utrudniają lub uniemożliwiają korzystanie z urządzenia. Przykładem może być błąd krytyczny – Menu Start i Cortana nie działają. Jak to naprawić?

 

Zazwyczaj wystąpienie błędu poprzedza mozolne działanie systemu – włączanie komputera trwa długo, sprzęt niechętnie wykonuje polecenia itp. Po uruchomieniu może pojawić się komunikat o błędzie "Menu Start i Cortana nie działają. Spróbujemy rozwiązać ten problem po następnym zalogowaniu". Niestety przy okazji zablokowane jest menu Start, a więc uruchomienie ponowne komputera jest utrudnione.

 

W większości przypadków ponowne uruchomienie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. W takim przypadku warto spróbować innego rozwiązania. W pierwszej kolejności wciskamy kombinację klawiszy Ctrl + Alt + Delete, a następnie wybieramy opcję „Uruchom ponownie”. Komputer będzie jeszcze przez chwilę pracował i aktualizował pliki. Po ponownym uruchomieniu wszystko powinno wrócić do normy.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: