INTERNETCzym otworzyć pliki typu mov?

Czym otworzyć pliki typu mov?

Pliki multimedialne wykorzystywane i publikowane w Internecie są w przeróżnych formatach. Obok najpopularniejszych, takich jakich jak AVI czy MP4, można spotkać również nieco mniej popularne rozszerzenia np. MOV. Czym charakteryzuje się ta technologia? Jak otworzyć film zapisany w tym formacie?

 

Czym otworzyć pliki typu mov? - zdjęcie

 

MOV to format technologii QuickTime, która jest rozwijana od 1991 roku przez Apple. Aktualnie pozwala na odtwarzanie filmów w różnej jakości, w tym w rozdzielczości HD (H.264).

 

Czym otworzyć pliki typu mov? Dedykowanym oprogramowaniem do odtwarzania tego typu plików jest QuickTime 7, jednak nie oznacza, że jest to jedyne narzędzie mogące uruchomić materiały zapisane w tym formacie.

 

Czym otworzyć pliki typu mov? - zdjęcie 2

 

Bardziej odpowiedni może okazać się open-soruce’owy kombajn VideoLAN, który posiada wsparcie dla wszystkich liczących się formatów, jest dostępny na wielu platformach sprzętowych i posiada wiele funkcji dodatkowych, których Quick Time 7 nie ma.

 

Posiadacze Windowsa 7 i 8 mogą wykorzystać Microsoft Windows Media Player 12, który w tej wersji posiada wsparcie dla formatu MOV. Poprzednie odtwarzacze, dostępne na Windows XP, Vista czy Server 2008 nie poradzą sobie z tym formatem.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: