GRYDiRT Rally – rajdy dla prawdziwych maniaków

DiRT Rally – rajdy dla prawdziwych maniaków

Ostatnio rynek komputerowych symulatorów wyścigowych lub rajdowych mocno zubożał. Na konsolach króluje Gran Turismo (PS3), Forza Motorsport (Xbox) itp. Ostatnio jedynie Project CARS poprawił humory motomaniaków, ale jeśli ktoś szuka prawdziwego symulatora rajdów, ma spory problem. A raczej miał, gdyż bez większego szumu niedawno pojawiła się nowa gra - DiRT Rally.

 

DiRT Rally – rajdy dla prawdziwych maniaków - zdjęcie

 

Od razu wypada zaznaczyć, że nie mamy do czynienia z pełną wersją gry, tylko tzw. early access, czyli wersją grywalną, która jest cały czas poprawiana i dopełniana o nowe auta, trasy, tryby rozrywki itp. Wielu graczy uważa, że to pierwsza gra rajdowa na komputery, która może zastąpić słynnego Richard Burns Rally. Nie jest to gra dla każdego. Jeśli ktoś szuka lekkiej rozrywki, wielu graficznych świecidełek i ostrej, szybkiej jazdy bez używania hamulców, powinien pozostać przy poprzednich odsłonach tj. DIRT Showdown itp. Tu liczy się przetrwanie, a najlepszym dowodem na to jest fakt, że największą satysfakcję przynosi… dotarcie do mety!

 

DiRT Rally – rajdy dla prawdziwych maniaków - zdjęcie 2

 

Nie zawsze liczy się pozycja na mecie, zaś jeden błąd może zniweczyć wypracowywaną przez wiele odcinków specjalnych przewagę. Na najwyższym poziomie, pokonanie całego rajdu zajmuje grubo ponad godzinę, zaś opanowanie tylnonapędowych pojazdów rajdowych sprzed lat to nie lada wyzwanie. Podobnie pędzenie piekielnie mocnym Audi Quattro po wąskich i oblodzonych trasach Monte Carlo nie należy do łatwych! Ba! Opanowanie takiego potwora jest piekielne trudne, ale przynosi mnóstwo satysfakcji.

 

DiRT Rally – rajdy dla prawdziwych maniaków - zdjęcie 3

 

Twórcy gry cały czas udostępniają poprawki i nowości, powstała również dedykowana strona, na której gracze mogą sami proponować zmiany, komentować grę itp. Co prawda na chwilę obecną ilość rajdów nie imponuje – 3 rajdy plus długa trasa Pikes Peak – ale ilość dostępnych aut powinna zadowolić nawet wybrednego gracza. Już wkrótce do gry trafi Rajd Niemiec oraz pakiet aut i tras z serii Rallycross. Gra dostępna jest na platformie Steam w cenie 29,99 euro. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: