MOBILENajlepsze komunikatory na iPhone

Najlepsze komunikatory na iPhone

iPhone poza standardową możliwością rozmów telefonicznych umożliwia również rozmowy za pomocą komunikatorów internetowych. Na rynku jest ogromny wybór tego rodzaju aplikacji, a ponadto większość z nich jest dostępna całkowicie za darmo i właściwie jedynym limitem w tym wypadku są opłaty za Internet. W poniższym poradniku prezentujemy najpopularniejsze darmowe komunikatory na iPhone, które warto sprawdzić.

Skype

Najpopularniejszy obecnie komunikator na rynku, dostępny za darmo. Podstawowe funkcje Skype'a to rozmowy wideo w jakości HD, rozmowy głosowe, a także możliwość wysyłania wiadomośc tekstowych. Zaletą komunikatora jest stabilność, przejrzysty interfejs, rozmowy grupowe, synchronizacja zarchiwizowanych rozmów tekstowych, a także multiplatformowość aplikacji – możemy rozmawiać z użytkownikami korzystającymi z PC, Androida lub Windows Phone.

 

Najlepsze komunikatory na iPhone - zdjęcie

Dużą zaletą jest opcja założenia konta z poziomu innego urządzenia i możliwość zalogowania na utworzone konto z poziomu iPhone'a. Komunikator jest praktycznie pozbawiony wad, dzięki licznym aktualizacjom. Jedyne zastrzeżenie można mieć do ilości pobieranych zasobów w trakcie uruchamiania i rozmowy, jednak dostępne funkcje rekompensują tę niedogodność. Ogromna baza użytkowników, regularne poprawki i wprowadzane funkcje stawiają Skype w gronie najlepszych komunikatorów na iPhone'a.

Viber

Viber to stosunkowo młody komunikator, gdyż na rynku zadebiutował w 2010 roku. I choć w Polsce nie jest jeszcze tak popularny, to na świecie cieszy się uznaniem już ponad 300 milionów osób. Niedawno został przejęty przez japoński sklep Rakuten, w związku z czym udziały na rynku mogą jeszcze bardziej wzrosnąć.

 

Najlepsze komunikatory na iPhone - zdjęcie 2

Viber na iPhone'a posiada wszystkie niezbędne cechy omówionego wyżej komunikatora Skype. Umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych, głosowych oraz przeprowadzanie wideorozmów. Nie zabrakło rozmów grupowych, a przy tym wygody w trakcie użytkowania. Nowy właściciel zapowiada ponadto wprowadzenie możliwości dokonywania zakupów z poziomu Vibera oraz platformy do gier. Viber dostępny jest za darmo i warto bliżej przyjrzeć się jego możliwościom.

WhatsApp Messenger

WhatsApp Messenger to kolejny darmowy komunikator, który w miesiąca na miesiąc cieszy się rosnącą popularnością. Umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych, czy emaila. Posiada zaawansowane algorytmy, które umożliwiają mu błyskawiczne połączenia z osobami znajdującymi się zagranicą. Dodatkowe funkcje to m.in. przesyłanie zdjęć i filmików do znajomych, a także możliwość otrzymywania powiadomień o nowych wiadomościach.

 

Najlepsze komunikatory na iPhone - zdjęcie 3

WhatsApp Messenger został wykupiony w lutym 2014 roku przez Facebooka, co oznacza liczne zmiany mając poprawić funkcjonalność komunikatora. Wśród nich znajduje się możliwość darmowych rozmów głosowych całkowicie za darmo, co w przypadku konkurencyjnych produktów jest nierzadko ograniczone. Polecamy sprawdzić WhatsApp Messenger – w wersji na iPhone'a dostępny jest za darmo i już niebawem może okazać się na rynku komunikatorów kluczową aplikacją tego typu.

Snapchat

Snapchat to wyjątkowy komunikator internetowy, dostępny za darmo dla posiadaczy iPhone. W przeciwieństwie do omawianych powyżej, jest funkcją jest przesyłanie zdjęć, materiałów graficznych oraz krótkich filmów wideo (trwających do 10 sekund) do znajomych. Możemy dowolnie zarządzać listą kontaktów, segregować według rozmaitych kryteriów i wybierać rodzaje przesyłanych plików.

 

Najlepsze komunikatory na iPhone - zdjęcie 4

Snapchat zyskał ogromną popularność na świecie dzięki dodatkowej funkcji, jaką jest integracja z kamerą wideo, co pozwala na tworzenie interesujących zdjęć i klipów w czasie rzeczywistym. Co więcej, wysłany materiał odbiorca może odebrać tylko raz – dostępny jest przez określony czas, po czym zostaje usunięty. Ten właśnie element sprawił, że społeczność jest bardziej zaangażowana przy tworzeniu i szybkim odbieraniu plików. Jeśli szukaliście komunikatora, który zamiast słów pozwala przekazywać informacje lub emocje za pomocą obrazów, to Snapchat nadaje się do tego idealnie.

KakaoTalk Messenger

KakaoTalk Messenger dla iPhone'a to alternatywny i darmowy komunikator internetowy, który posiada takie możliwości jak darmowe wideorozmowy w jakości HD, chat grupowy, przesyłanie wiadomości tekstowych oraz głosowych. Cechą wyróżniającą jest wysoka jakość połączeń, bez względu na miejsce pobytu, a także opcja nagrywania filmików i zdjęć w czasie rzeczywistym w trakcie rozmów ze znajomymi.

 

Najlepsze komunikatory na iPhone - zdjęcie 5

Dodatkowe zalety KakaoTalk Messenger to m.in. multiplatformowość (można rozmawiać np. z użytkownikami Androida), integracja z grą Talking Tom Cat, a także intuicyjna obsługa. Minusem jest brak polskiej wersji językowej oraz konieczność integracji z numerami telefonów. Mimo tych niedogodności jest to bardzo stabilna aplikacja, na którą warto zwrócić uwagę.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: