INTERNETIstartpageing – jak usunąć?

Istartpageing – jak usunąć?

Bardzo często instalując darmowe aplikacje, wraz z nimi „przy okazji” instalują się niechciane dodatki np. do przeglądarki. Jedną z nich jest Istartpageing. Jak się tego pozbyć i przywrócić pierwotne działanie przeglądarki?

 

Co prawda Istartpageing nie jest złośliwym wirusem, ale otwiera on drogę całej gamie szkodliwego oprogramowania, którego na pewno nie chcemy wpuścić do komputera. Głównym zadaniem tego dodatku jest zasypywanie nas reklamami, pop-upami, banerami i całą masą rzeczy, które spowalniają łącze i po prostu denerwują podczas przeglądania Internetu.

 

Aby usunąć iStartSurf przechodzimy do Panelu sterowania, następnie wybieramy opcję Programy – Odinstaluj programy, i na liście wyszukujemy pozycje związane z niechcianymi dodatkami. Warto posortować listę według daty – będzie łatwiej zlokalizować pozycje, które zostały niedawno zainstalowane.

 

Jeśli odinstalowaliśmy wszystkie niechciane komponenty, musimy zrestartować ustawienia wszystkich przeglądarek internetowych. Co prawda wiąże się to z wykasowaniem historii przeglądania, haseł i zapamiętanych formularzy, ale to jedyne pewne rozwiązanie pozbycia się złośliwego oprogramowania.

 

W zależności od rodzaju przeglądarki Internetowej – Firefox, Google Chrome, Opera itp. – opcji restartowania szukamy w ustawieniach, zazwyczaj w zakładce ustawień zaawansowanych. Warto również zweryfikować domyślne wyszukiwarki – w zależności od upodobań, powinno być to Google.pl lub inna znana nam witryna. Jeśli na liście znajdują się nieznane pozycje – wykasujmy je.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: