INTERNETJak grać w gry Java na Androidzie?

Jak grać w gry Java na Androidzie?

Niestety, telefony wyposażone w system operacyjny Android nie posiadają funkcji uruchamiania gier napisanych w języku Java. Na sczęście istnieje możliwość zainstalowania odpowiedniej aplikacji, dodającej taką funkcję. 

 

Aplikacja Java J2ME Runner, znana również pod skrótową nazwą App Runner, daje dostęp do uruchomienia gier Java zapisanych na karcie pamięci lub w pamięci wewnętrznej telefonu. Program pobierzesz na stronie www.netmite.com/android. Następnie przekopiuj plik instalacyjny do telefonu i uruchom go. Dostęp do pliku możesz uzyskać przez wybrany przez siebie Eksplorator systemowy np. ES File Explorer File Manager. Jeśli masz problem z instalacją (odmowa dostępu), musisz wyrazić zgodę na instalację aplikacji z nieznanego źródła. 

 

Jak grać w gry Java na Androidzie? - zdjęcie

 

Aplikacja App Runner zainstalowana na twoim Androidzie pozwoli Ci grać w gry Java, ale najpierw trzeba je odpowiednio przygotować. W tym celu powróć na stronę www.netmite.com/android i wybierz przycisk Convert existing j2mes into apk & upload to Android Market.

 

Teraz możesz wybrać plik Jar (Java) z grą oraz jad, które konwerter zamieni na plik apk, który można uruchomić na telefonie z Androidem. W opcjach zmienić ustawienia ekranu. By dokonać konwersji kliknij Get Apk. Stworzony plik przekopiuj do telefonu i uruchom za pomocą aplikacji App Runner.

Autor

Michał
2+2=

Komentarze - Jak grać w gry Java na Androidzie?

  • ~ Kondzio Da się inaczej. Należy pobrać aplikację J2ME Loader, a następnie załadować w niej pliki jar.

PARTNERZY SERWISU: