GRYForza Horizon 2 - premiera

Forza Horizon 2 - premiera

Do sklepów trafiła Forza Horizon 2. Czym jest najnowsza gra wyścigowa sygnowana przez Microsoft?

 

Forza Horizon 2 - premiera - zdjęcie

 

Forza Horizon była próbą odejścia od symulacyjnego charakteru serii. Studia Playground Games dostało możliwość stworzenia produkcji zręcznościowej, z otwartym światem i pełnej niesamowitych samochodów. Sukces sprzedażowy pierwszej części spowodował, że podjęto prace nad kontynuacją. 

 

Porzucamy słoneczne Kolorado na rzecz Południowej Europy: będziemy mogli zwiedzić Toskanię, jeździć po Lazurowym Wybrzeżu czy Prowansji. Twórcy wybrali zdecydowanie najbardziej słoneczne, a zarazem malownicze europejskie krajobrazy, na których umiejscowią około 700 zawodów. W porównaniu do Forza Horizon, obszar rozgrywki ma być trzy razy większy niż w niemałej przecież jedynce.  Podobnie jak w niej, świat gry będzie otwarty. Gracz będzie mógł swobodnie podróżować po drogach Francji i Włoch, spotykając się z innymi graczami i uczestnicząc w zawodach. Gra będzie mogła działać bez połączenia z internetem, ale jeśli będziemy mieli do niego dostęp, to nawet w trybie dla pojedynczego gracza spotkamy innymi graczy pędzących po drogach. Czy staniemy z nimi do rywalizacji, czy miniemy się bez zauważenia - to zależy od nas. 

 

Forza Horizon 2 - premiera - zdjęcie 2

 

Forza Horizon 2 niezwykle luźno podchodzi do realizmu. Nie ma co prawda szalonych dopalaczy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by pędząc Nissanem GTR zjechać z drogi i zacząć przebijać się przez pole, rozbijając drewniane płotki czy przejeżdżając po winoroślach w Toskanii. Podczas zabawy będziemy zbierać punkty za jechanie po odpowiedniej linii, drafting czy jeżdżenie poślizgami. Gra wiele wybaczy, ale nie będzie też prowadziła gracza jak po sznurku. Mimo zręcznościowego modelu jazdy, twórcy postarali się o stworzenie szczegółowych kokpitów w samochodach. Gwiazdą  gry, znajdującą się na okładce jest Lamborghini Huracán LP 610-4. Obok najnowszego supersamochodu  z Sant'Agata Bolognese, pojawią się Ferrari LaFerrari, McLaren P1, Pagani Zonda Cinque Roadster, Bugatti Veyron oraz nieco tańsze samochody takie jak Audi S4, Dodge Challanger SRT8, Subaru BRZ czy Mercedesy z rodziny AMG. Łącznie w grze pojawi się ponad 200 maszyn. Większość z nich to nowe lub kilkuletnie konstrukcje, ale nie zabraknie również youngtimerów, a nawet oldtimerów pokroju Jaguara XK120 SE czy Jeepa Willysa MB. Dostęp do nowych samochodów będzie odblokowywany w klasyczny sposób: każdy wyścig zwiększa nasze kwotę na naszym koncie. Auta będzie można kupować za gotówkę z wyścigów. Urozmaiceniem będzie loteria. Po zdobyciu nowego poziomu doświadczenia weźmiesz udział w czymś w rodzaju "Koła Fortuny", w którym możesz wygrać pieniądze, albo nowy samochód.

 

Forza Horizon 2 powstało przy współudziale aż trzech studiów deweloperskich. Turn 10 to ojcowie serii, doglądający prace dwóch mniejszych zespołów odpowiedzialnych za inne wersje gry. Edycję na konsolę Xbox One przygotowuje Playground Games, autorzy pierwszego Forza Horizon. Sumo Digital, znane m.in. z wielu gier na konsole przenośne, zajmuje się przygotowaniem wersji na Xbox 360. Twórcy ściśle ze sobą współpracują (zarówno jeśli chodzi o technologię, jak i kluczowy personel) jeśli chodzi o trasy, samochody, model rozgrywki czy dostępne wyzwania, ale pod względem technicznym Forza Horizon 2 na Xbox 360 będzie wyraźnie odróżniać się od edycji na Xbox One. 

 

Forza Horizon 2 - premiera - zdjęcie 3

 

Wariant na starą konsolę bazuje na silniku graficznym pierwszej, co oznacza, że gra będzie wyciskała wiele z możliwości konsoli Microsoftu, ale porównania do Forza Horizon 2 na Xbox One nie wytrzyma, które bazuje na silniku z Forza Motorsport 5, odpowiednio podrasowanym do możliwości nowej konsoli Microsoftu. 

 

Forza Horizon 2 pojawiła się w sklepach na początku tego miesiąca w wersjach Xbox 360 i Xbox One. Wersja PC nie jest planowana.  

 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: