INTERNETJak w Gmailu sprawdzić IP nadawcy?

Jak w Gmailu sprawdzić IP nadawcy?

Poczta elektroniczna to obecnie najpopularniejszy sposób komunikacji pomiędzy użytkownikami Internetu. Niestety jest to również narzędzie podstępu i próby wyłudzenia informacji. Jeśli otrzymujemy maile od nieznanych nadawców możemy sprawdzić ich adres IP. Jak to zrobić korzystając z poczty Gmail?

W pierwszej kolejności logujemy się do naszego konta Gmail, otwieramy wiadomość, której nadawcę chcemy sprawdzić (nie klikamy w żadne linki ani nie otwieramy żadnych załączników!), a następnie klikamy na małą strzałkę w dół przy opcji odpowiedzi po prawej stronie ekranu – otworzy się niewielkie menu kontekstowe, z którego wybieramy opcję „Pokaż oryginał”.

Jak w Gmailu sprawdzić IP nadawcy? - zdjęcie

Po chwili pojawi się nowe okno przeglądarki z mnóstwem informacji. Numer IP nadawcy znajduje się w nawiasie kwadratowym ( [198.00.xxx.xx]) w linii rozpoczynającej się od słowa „Received”. Aby znaleźć adres, możemy skorzystać z opcji wyszukiwania naciskając klawisze Ctrl+F i wpisując "Received".

Jak w Gmailu sprawdzić IP nadawcy? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak w Gmailu sprawdzić IP nadawcy?

  • ~ Prezes Przecież Gmail ukrywa IP nadawcy. I to od dawna wiadomo.
  • ~ Olek "IP adresata wskazuje California, Montain View". U mnie dokładnie tak samo, tam jest serwerownia googla z tego co się zdążyłam dowiedzieć ;-) Czyli i tak nie ustalę skąd email przyszedł jak są te bramki proxy?
  • ~ Hakerman Ty to kozioł serio jesteś...najwyraźniej pisząca osoba ten email używała bramek proxy....
  • ~ Kozioł Taaaaa, IP adresata wskazuje California, Montain View. Nadawca maila to Kalifornie palcem po mapie zwiedzał!! To wcale nie ustala lokalizacji IP nadawcy?!
  • ~ pawel Wszystko fajnie, tylko że w nagłówku, który podejrzałem "Received: from" pojawia się cztery razy i i w każdym jest jakieś ip (każde inne).

PARTNERZY SERWISU: