KOMPUTERJak nagrać film na płytę?

Jak nagrać film na płytę?

Nagrywanie płyt CD oraz DVD nie jest skomplikowane. Niemniej jednak nie każdy miał do tej pory do czynienia z tą czynnością. Szczególnie w przypadku multimediów. Obecnie dość często na płyty nagrywa się filmy. Dla tych, którzy chcieliby zarchiwizować swoje ulubione seriale oraz filmy, a nie wiedzą jak to zrobić, mamy krótki poradnik. Dzięki niemu dowiecie się jak szybko nagrać film na płytę.

 

 

Do nagrywania filmów poza nagrywarką oraz płytą potrzebne będzie odpowiednie oprogramowanie. Na rynku wiele jest zarówno płatnych, jak i darmowych aplikacji służących do nagrywania płyt. My proponujemy Alcohol 120% Free Edition. To przede wszystkim ze względu na prostotę obsługi, niewielki rozmiar i dużą skuteczność.

Program ten oferuje cały szereg możliwości. Od kopiowania zawartości innych płyt, przez czyszczenie zawartości płyt wielokrotnego zapisu, po nagrywanie plików w różnych formatach, w tym także filmów. Aby nagrać film za pomocą Alcohol 120% Free Edition należy uruchomić program, a następnie wybrać Kreator Nagrywania. Tam wyświetlone zostaną opcje dotyczące rodzaju danych, jakie chcemy nagrać (zwykłe dane, muzyka, film, itd).

 

 

W przypadku nagrywania filmów zapisanych w jednym z popularnych rozszerzeń: mp4, mov, mpeg4, avi, itd. W kreatorze wybieramy Dane. Potem zostajemy przeniesieni do ekranu wyboru plików. Tutaj wybieramy ten film lub kilka filmów, które nas interesują i klikamy Dodaj. Teraz wystarczy kliknąć Start i rozpoczyna się nagrywanie. Cały proces nie powinien trwać dłużej niż kilka minut. Po nagraniu plików, tacka z płytą powinna otworzyć się automatycznie. W ten oto sposób udało się nam nagrać nasz pierwszy film.

2+2=