KOMPUTERJak nagrać film na płytę?

Jak nagrać film na płytę?

Nagrywanie płyt CD oraz DVD nie jest skomplikowane. Niemniej jednak nie każdy miał do tej pory do czynienia z tą czynnością. Szczególnie w przypadku multimediów. Obecnie dość często na płyty nagrywa się filmy. Dla tych, którzy chcieliby zarchiwizować swoje ulubione seriale oraz filmy, a nie wiedzą jak to zrobić, mamy krótki poradnik. Dzięki niemu dowiecie się jak szybko nagrać film na płytę.

 

Jak nagrać film na płytę? - zdjęcie

 

Do nagrywania filmów poza nagrywarką oraz płytą potrzebne będzie odpowiednie oprogramowanie. Na rynku wiele jest zarówno płatnych, jak i darmowych aplikacji służących do nagrywania płyt. My proponujemy Alcohol 120% Free Edition. To przede wszystkim ze względu na prostotę obsługi, niewielki rozmiar i dużą skuteczność.

Program ten oferuje cały szereg możliwości. Od kopiowania zawartości innych płyt, przez czyszczenie zawartości płyt wielokrotnego zapisu, po nagrywanie plików w różnych formatach, w tym także filmów. Aby nagrać film za pomocą Alcohol 120% Free Edition należy uruchomić program, a następnie wybrać Kreator Nagrywania. Tam wyświetlone zostaną opcje dotyczące rodzaju danych, jakie chcemy nagrać (zwykłe dane, muzyka, film, itd).

 

Jak nagrać film na płytę? - zdjęcie 2

 

W przypadku nagrywania filmów zapisanych w jednym z popularnych rozszerzeń: mp4, mov, mpeg4, avi, itd. W kreatorze wybieramy Dane. Potem zostajemy przeniesieni do ekranu wyboru plików. Tutaj wybieramy ten film lub kilka filmów, które nas interesują i klikamy Dodaj. Teraz wystarczy kliknąć Start i rozpoczyna się nagrywanie. Cały proces nie powinien trwać dłużej niż kilka minut. Po nagraniu plików, tacka z płytą powinna otworzyć się automatycznie. W ten oto sposób udało się nam nagrać nasz pierwszy film.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: