MOBILEJak uruchomić Androida na komputerze?

Jak uruchomić Androida na komputerze?

Android to obecnie najpopularniejszy mobilny system operacyjny. Doskonale sprawdza się zarówno przy współpracy ze smartfonami, jak również z tabletami. Co jednak jeśli chcielibyśmy zainstalować Androida na naszym laptopie lub domowym komputerze PC? Oto krótki poradnik, jak tego dokonać.

 

Całość nie jest skomplikowana i możemy ja wykonać bez posiadania specjalistycznej wiedzy informatycznej. Niemniej jednak wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Najpierw musimy pobrać paczkę instalacyjną z tzw. Android SDK dla systemu Windows.

 

Jak uruchomić Androida na komputerze? - zdjęcie

 

 

Po pobraniu Android SDK z oficjalnego serwisu Google, instalujemy go postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Proces wygląda niemal identycznie, jak w przypadku instalacji tradycyjnych programów czy gier. Poniżej znajduje się przykładowy przebieg takiej instalacji oraz proces konfiguracyjny (system Windows XP 32 bity, dla Windows Vista oraz Windows 7 wszystko wygląda niemal identycznie).

 

Jak uruchomić Androida na komputerze? - zdjęcie 2

 

 

Na początku warto dodać, że Android SDK należy zainstalować w wybranym przez nas folderze na dowolnym dysku naszego komputera. Pamiętajmy aby nazywając go, nie używać polskich znaków, ponieważ może to później powodować różnego rodzaju komplikacje. 

Po procesie instalacyjnym czas na konfigurację. Po uruchomieniu konsoli Android SDK wybieramy wersję Androida, którą chcemy instalować. Jedną z najbardziej stabilnych i nadal wspieranych przez większość gier i aplikacji jest Android 2.1 API7

 

Jak uruchomić Androida na komputerze? - zdjęcie 3

 

Wybieramy zakładkę Android 2.1 i zaznaczamy wszystkie dostępne tam pakiety. Teraz klikamy w Install Packages i czekamy do kilku minut. Po rozpakowaniu i zainstalowaniu wybranych pakietów (w międzyczasie należy kilka razy potwierdzić nasz wybór) czas na dalszą konfigurację. W oknie programu klikamy w opcję NEW, a następnie w polu Name podajemy nazwę użytkownika (dowolna). Teraz wybieramy opcję Target i zaznaczamy zainstalowaną przez nas wersję Androida (w naszym wypadku jest to 2.1). Na koniec pozostało ustawienie rozmiaru pamięci, którą przydzielimy systemowi. Przechodzimy do zakładki Size i wpisujemy np 10GiB, co oznacza 10GB przestrzeni dyskowej. Taka ilość powinna w zupełności wystarczyć. W ten oto sposób dokonaliśmy instalacji systemu Android.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: