MOBILEJak zrobić aplikację portable?

Jak zrobić aplikację portable?

Programy i aplikacje typu portable, to takie, które do działania nie wymagają instalacji w systemie. Niektórzy producenci oprogramowania oferują wersje portable swoich programów. Niestety jest to niewielki odsetek. Niemniej jednak sami jesteśmy w stanie stworzyć taką aplikację z każdego programu, który mamy zainstalowany na dysku naszego komputera. Jak tego dokonać dowiecie się z dalszej części tekstu.

 

 

Aplikacje portable można uruchamiać bez konieczności instalacji, na przykład prosto z pendrive'a. Aby stworzyć tego typu program, musimy najpierw pobrać aplikację Cameyo. Ta nie wymaga instalacji. Teraz pobieramy instalkę programu, który chcemy przerobić na wersję portable.

 

 

Kolejny krok to uruchomienie Cameyo. Po odpaleniu programu, wybieramy ikonę oznaczoną jako Capture app locally (ikona w kształcie aparatu fotograficznego). Teraz pojawi się okienko Packager. Należy odczekać chwilę, aż do momentu stworzenia migawki systemu, o czym zostaniemy powiadomieni odpowiednim komunikatem. Czas rozpocząć standardową instalację programu, który chcemy przerobić na wersję portable.

Ten instalujemy w dowolnym miejscu na dysku twardym, a po zakończeniu instalacji, w oknie aplikacji Cameyo klikamy w Install done. Znowu czekamy kilka minut na wykonanie tzw. migawki systemu, a następnie klikamy OK. Na końcu przechodzimy do folderu Moje Dokumenty > Cameyo apps i odnajdujemy plik *.exe z aplikacją portable, którą przed chwilą stworzyliśmy. Możemy ją wrzucić na pendrive lub inny nośnik i używać na dowolnym komputerze bez konieczności instalacji.

2+2=
WSZYSTKIE KOMENTARZE
  • ~ yoob.us Great!