MOBILEJak zrobić aplikację portable?

Jak zrobić aplikację portable?

Programy i aplikacje typu portable, to takie, które do działania nie wymagają instalacji w systemie. Niektórzy producenci oprogramowania oferują wersje portable swoich programów. Niestety jest to niewielki odsetek. Niemniej jednak sami jesteśmy w stanie stworzyć taką aplikację z każdego programu, który mamy zainstalowany na dysku naszego komputera. Jak tego dokonać dowiecie się z dalszej części tekstu.

 

Jak zrobić aplikację portable? - zdjęcie

 

Aplikacje portable można uruchamiać bez konieczności instalacji, na przykład prosto z pendrive'a. Aby stworzyć tego typu program, musimy najpierw pobrać aplikację Cameyo. Ta nie wymaga instalacji. Teraz pobieramy instalkę programu, który chcemy przerobić na wersję portable.

 

Jak zrobić aplikację portable? - zdjęcie 2

 

Kolejny krok to uruchomienie Cameyo. Po odpaleniu programu, wybieramy ikonę oznaczoną jako Capture app locally (ikona w kształcie aparatu fotograficznego). Teraz pojawi się okienko Packager. Należy odczekać chwilę, aż do momentu stworzenia migawki systemu, o czym zostaniemy powiadomieni odpowiednim komunikatem. Czas rozpocząć standardową instalację programu, który chcemy przerobić na wersję portable.

Ten instalujemy w dowolnym miejscu na dysku twardym, a po zakończeniu instalacji, w oknie aplikacji Cameyo klikamy w Install done. Znowu czekamy kilka minut na wykonanie tzw. migawki systemu, a następnie klikamy OK. Na końcu przechodzimy do folderu Moje Dokumenty > Cameyo apps i odnajdujemy plik *.exe z aplikacją portable, którą przed chwilą stworzyliśmy. Możemy ją wrzucić na pendrive lub inny nośnik i używać na dowolnym komputerze bez konieczności instalacji.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak zrobić aplikację portable?

  • ~ yoob.us Great!

PARTNERZY SERWISU: