SOFTWAREJak naprawić błąd 105?

Jak naprawić błąd 105?

Błąd 105 związany jest z połączeniem z siecią Internet. Zdarza się, że pojawia się znienacka i bardzo ciężko się go pozbyć, gdyż przyczyna nie do końca jest nam znana. Poniżej znajdziecie kilka porad dotyczących różnego rodzaju metod na pozbycie się tego uciążliwego błędu.

 

Jak naprawić błąd 105? - zdjęcie

 

 

Jeśli macie zainstalowanego i aktywnego firewall'a (systemowego lub inną aplikację tego typu) to postarajcie się go wyłączyć. Następnie zrestartujcie komputer i sprawdźcie czy połączenie z Internetem wróciło. Jeśli ta metoda nie zadziała, trzeba próbować dalej.

 

Jedną z możliwości pozbycia się błędu 105 jest zastosowanie automatycznego wykrywania ustawień. Aby to zrobić należy otworzyć Panel Sterowania, a następnie wybrać Opcje internetowe. Tam klikamy w Połączenia > Ustawienia Sieci Lan (przycisk w dolnej części okna)). Teraz wybieramy automatycznie wykryj ustawienia. Na końcu zrestartujmy komputer i sprawdźmy czy wszystko wróciło do normy.

 

Dalej pojawia się błąd 105? Jeśli tak, to po uruchomieniu komputera kliknijcie Start, a następnie wybierzcie Uruchom. Tam w polu wyszukiwania wpisujemy cmd i klikamy Enter. Teraz konsoli, która powinna pojawić się na ekranie wpisujemy ipconfig, klikamy Enter, a następnie wpisujemy renew. Teraz wprowadzamy swój adres IP w menu Połączenia sieciowe > Właściwości > Protokół internetowy TCP IP. Czas na reset komputera i sprawdzenie wyników działania. 

Pamiętajcie jeszcze, aby zadbać o to, by mieć najnowszą aktualizację systemu operacyjnego Windows.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: