SOFTWAREJak naprawić błąd 105?

Jak naprawić błąd 105?

Błąd 105 związany jest z połączeniem z siecią Internet. Zdarza się, że pojawia się znienacka i bardzo ciężko się go pozbyć, gdyż przyczyna nie do końca jest nam znana. Poniżej znajdziecie kilka porad dotyczących różnego rodzaju metod na pozbycie się tego uciążliwego błędu.

 

 

 

Jeśli macie zainstalowanego i aktywnego firewall'a (systemowego lub inną aplikację tego typu) to postarajcie się go wyłączyć. Następnie zrestartujcie komputer i sprawdźcie czy połączenie z Internetem wróciło. Jeśli ta metoda nie zadziała, trzeba próbować dalej.

 

Jedną z możliwości pozbycia się błędu 105 jest zastosowanie automatycznego wykrywania ustawień. Aby to zrobić należy otworzyć Panel Sterowania, a następnie wybrać Opcje internetowe. Tam klikamy w Połączenia > Ustawienia Sieci Lan (przycisk w dolnej części okna)). Teraz wybieramy automatycznie wykryj ustawienia. Na końcu zrestartujmy komputer i sprawdźmy czy wszystko wróciło do normy.

 

Dalej pojawia się błąd 105? Jeśli tak, to po uruchomieniu komputera kliknijcie Start, a następnie wybierzcie Uruchom. Tam w polu wyszukiwania wpisujemy cmd i klikamy Enter. Teraz konsoli, która powinna pojawić się na ekranie wpisujemy ipconfig, klikamy Enter, a następnie wpisujemy renew. Teraz wprowadzamy swój adres IP w menu Połączenia sieciowe > Właściwości > Protokół internetowy TCP IP. Czas na reset komputera i sprawdzenie wyników działania. 

Pamiętajcie jeszcze, aby zadbać o to, by mieć najnowszą aktualizację systemu operacyjnego Windows.

2+2=