SOFTWAREWindows 10 dostanie tryb Game Mode?

Windows 10 dostanie tryb Game Mode?

Co prawda Windows 10 jest z nami już od jakiegoś czasu i większość użytkowników uważa, że od czasów Windows XP jest to najlepszy system operacyjny, ale Microsoft nie spoczywa na laurach i co jakiś czas wypuszcza ciekawe aktualizacje. Być może w kolejnej większej paczce pojawi się coś, co spodoba się graczom.

 

Wraz z systemem Windows 10 pojawiło się wiele interesujących, z punktu widzenia gracza, opcji. Mowa między innymi o wprowadzeniu Game DVR, Game Streaming, a także interfejsu programowania DirectX 12. Później pojawił się program Xbox Play Anywhere, umożliwiający dokonanie jednego zakupu gry dla Xboksa One i komputera z Windowsem 10. Z nowych doniesień wynika, że oprócz planowanej na początek przyszłego roku aktualizacją Creators Update, gracze otrzymają kolejną nowinkę, która z pewnością przypadnie im do gustu.

 

Windows 10 dostanie tryb Game Mode? - zdjęcie

 

 

Być może zaktualizowany Windows 10 uzyska nowy tryb pracy. Chodzi o Tryb Gry (Game Mode). Oczywiście nie do końca wiadomo jak ten tryb ma działać, ale w kuluarach mówi się, że po uruchomieniu gry dostanie ona najwyższe priorytety, a co za tym idzie, zwiększy się liczba klatek na sekundę, itp. Mówiąc w skrócie, wszystkie podzespoły „skupią” się na tym, aby gra działała jak najpłynniej.

 

 

Czy to wielka nowość? Nie do końca, gdyż obecnie wiele programów pozwala zwiększyć wydajność komputera podczas działania gry. Mowa między innymi o oprogramowaniu dodatkowym do sterowników kart graficznych bądź specjalnym aplikacjom, np. Razer Cortex. Mimo to, systemowe wsparcie powinno zapewnić lepsze efekty, niż działanie zewnętrznych programów.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: