SOFTWAREJak otwierać foldery w osobnych procesach?

Jak otwierać foldery w osobnych procesach?

Przeglądarki internetowe w najnowszych odsłonach mają możliwość otwierania zakładek w osobnych procesach. Dzięki temu, gdy jedna ze stron internetowych będzie sprawiała problemy, możemy zamknąć tylko jeden proces – pozostałe zakładki i cała przeglądarka będzie działała bez zarzutu. Co ciekawe, taką samą funkcję możemy włączyć w systemie i będzie się ona tyczyła otwieranych folderów.

Jeśli foldery chcemy otwierać w nowych procesach tylko od czasu do czasu, wystarczy nauczyć się jednej sztuczki. Najpierw klikamy na dany folder prawym przyciskiem myszy przytrzymując wciśnięty klawisz Shift – to spowoduje otwarcie rozszerzonego menu kontekstowego, z którego wybieramy opcję Otwórz w nowym procesie.

Jak otwierać foldery w osobnych procesach? - zdjęcie

Jeśli chcemy, aby foldery zawsze otwierały się w ten sposób, otwieramy folder, a następnie w lewym górnym rogu klikamy na Organizuj oraz Opcje folderów i wyszukiwania.

Jak otwierać foldery w osobnych procesach? - zdjęcie 2

Po chwili otworzy się nowe okno, w którym przechodzimy do zakładki Widok, a następnie wyszukujemy i zaznaczamy opcję Uruchom okna folderów w osobnych procesach.

Jak otwierać foldery w osobnych procesach? - zdjęcie 3

UWAGA! Porada jest przeznaczona dla tych użytkowników, którym zależy przede wszystkim na stabilności systemu. W przypadku słabszych komputerów, włączenie opcji otwierania folderów w osobnych procesach może negatywnie wpłynąć na wydajność systemu.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: