SOFTWAREJak naprawić błąd Hamachi?

Jak naprawić błąd Hamachi?

Hamachi, czyli nie wymagająca skomplikowanej konfiguracji aplikacja typu VPN, która dostępna jest za darmo. Całość umożliwia łatwe nawiązanie połączenia pomiędzy dwoma oddalonymi od siebie komputerami. Doskonale sprawdza się zarówno wśród użytkowników systemów operacyjnych Windows, jak również Mac OS. Niestety czasem zdarza się, że tuż po zainstalowaniu Hamachi, pojawia się błąd. Co wtedy? W dalszej części tekstu znajdziecie instrukcję, jak się go pozbyć.

 

Jak naprawić błąd Hamachi? - zdjęcie

 

Błąd pojawia się zazwyczaj wtedy, kiedy zostanie błędnie dodana do systemu usługa: "LogMeIn Hamachi 2.0 Tunneling Engine". Jak rozwiązać ten problem?

Najprościej jest usunąć Hamachi i spróbować zainstalować ponownie. Po instalacji, uruchomić program i przejść o menadżera zadać. Tam zaś sprawdzić, czy w procesach działa hamachi-2.exe.

 

Jak naprawić błąd Hamachi? - zdjęcie 2

 

Jeżeli proces ten jest uruchomiony to mamy problem z głowy. Jeżeli jednak ta usługa nie widnieje na liście, trzeba dokonać edycji usług systemowych.

Klikamy w Start > Uruchom, następnie wpisujemy services.msc. Teraz powinno wyświetlić się okno o nazwie Usługi. Odnajdujemy usługę hamachi-2.exe. Klikamy prawym klawiszem myszy na usługę i wybieramy Właściwości. Teraz klikamy w Uruchom w polu Stan usługi. Zamykamy okno z usługami systemowymi i uruchamiamy ponownie komputer. Po restarcie błąd powinien zniknąć, a my możemy cieszyć się w pełni działającym programem Hamachi.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak naprawić błąd Hamachi?

  • ~ Koxu To nie działa mam inny błąd:Błąd podczas wczytywania konfiguracji Hamachi.Aplikacja zostanie zamknięta.

PARTNERZY SERWISU: