MOBILEJak odzyskać hasło w serwisie Google Play

Jak odzyskać hasło w serwisie Google Play

W jednym z naszych poprzednich poradników podpowiadaliśmy, jak skonfigurować smartfon z Androidem i założyć konto w Google Play. To pozwala między innymi na pobieranie zarówno płatnych, jak i darmowych gier i aplikacji, których z tygodnia na tydzień jest coraz więcej. Zdarza się jednak, że nie zapiszemy na stałe hasła do Google Play i po długim czasie niekorzystania z serwisu po prostu zapomnimy jak ono brzmiało. Co wtedy? To jeszcze nic straconego! Poniższy poradnik w kilku prostych krokach pokaże Wam jak w prosty sposób odzyskać zapomniane hasło.

 

Jak odzyskać hasło w serwisie Google Play - zdjęcie

 

Kiedy okaże się, że po wpisaniu hasła w odpowiednie pole zobaczymy komunikat, że jest ono nie prawidłowe, nie musimy ręcznie przepisywać adresu URL do przeglądarki w komputerze w celu odzyskiwania hasła. Wystarczy, że wrócimy do ekranu logowania w smartfonie poprzez kliknięcie przycisku WSTECZ (lewy dolny róg ekranu). Znajdujemy się teraz na ekranie, gdzie widnieją miejsca do wpisania adresu e-mail oraz hasła.

W prawym górnym rogu widzimy symbol z trzema kropkami - klikamy w niego! Po tej akcji otwiera się menu z opcji Logowanie w Przeglądarce - wybieramy ją.

 

Jak odzyskać hasło w serwisie Google Play - zdjęcie 2  Jak odzyskać hasło w serwisie Google Play - zdjęcie 3

 

Teraz zostajemy przeniesieni do serwisu www Google Play dostępnego poprzez przeglądarkę internetową. Całość wygląda podobnie do tradycyjnej strony logowania do poczty gmail. 

Następnie wybieramy opcję Nie możesz zalogować się na konto?

 

Jak odzyskać hasło w serwisie Google Play - zdjęcie 4

 

Pojawi się lista powodów, przez które nie możemy się zalogować - wybieramy jeden z nich i postępujemy według wskazówek wyświetlanych na ekranie. Po prawidłowym wypełnieniu wszystkich pól na nasz adres e-mail dostaniemy nowe, prawidłowe hasło do serwisu Google Play.

 

Jak odzyskać hasło w serwisie Google Play - zdjęcie 5

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: