MOBILEDarmowe gry logiczne na iPhone

Darmowe gry logiczne na iPhone

Gry logiczne to jeden z najpopularniejszych gatunków wśród użytkowników iPhone'ów. Na rynku pojawił się szereg tego typu produkcji. Jak wybrać najlepsze, a przy tym całkowicie darmowe? Poniżej prezentujemy najciekawsze naszym zdaniem darmowe gry logiczne na iPhone.

Bejeweled Blitz


Bejeweled Blitz to obecnie najpopularniejsza gra logiczna na iPhone'a. Obok Tetrisa to pozycja, która przetarła szlaki w swoim gatunku, dzięki czemu doczekała się ogromnej liczby klonów. Rozgrywka przerzuca gracza na planszę pokrytą kolorowymi kryształami. Naszym zadaniem będzie eliminowanie trzech lub więcej kryształów tego samego koloru w pionie lub w poziomie. Należy pamiętać, że kryształy te muszą się ze sobą stykać. Po usunięciu kryształów z góry planszy spadają kolejne losowo w celu zapełnienia planszy. Zadaniem gracza jest zdobyć jak najwięcej punktów w określonym czasie.

 

Darmowe gry logiczne na iPhone - zdjęcie

Bejeweled Blitz cechuje się łatwymi do przyswojenia zasadami rozgrywki, kolorową grafiką, przyjemną dla ucha muzyką oraz klimatem. Na uwagę zasługuje możliwość uczestniczenia w wielu turniejach z innymi graczami online. Do bezustannego pobijania wyników motywuje również globalna tablica rekordów i możliwość dzielenia się wynikami ze znajomymi – integracja z Facebookiem.

Tetris Blitz

Tetis Blitz uważany jest przez wiele milionów graczy za jedną z najlepszych odmian znanej gry logicznej Tetris. W dodatku dostępna jest całkowicie za darmo dla użytkowników iPhone'a. Podstawowe zasady rozgrywki nie uległy większym zmianom – u góry planszy pojawiają się losowo generowane klocki, które spadają w dół. Zadaniem gracza jest ułożenie ich w taki sposób, aby na całej długości planszy tworzyły linie poziome – jeśli tak się stanie to linia ta zostaje usunięta, dając miejsca kolejnym pojawiającym się klockom. Gra kończy się w momencie, gdy cały ekran zostanie zapełniony klockami, które nie zdążymy usunąć.

 

Darmowe gry logiczne na iPhone - zdjęcie 2

Tetris Blitz posiada kilka dodatków, które stanowią nowość w serii Tetris. Sporym ułatwieniem jest możliwość podglądu miejsca gdzie ma spaść dana figura. Inną nowością są tzw. Martwe punkty występujące pod klockami które spadły. Ich celem jest utrudnienie zabawy i szybsze zapełnienie planszy. Banalne zasady rozgrywki wymagające jednak zdolności szybkiego myślenia, intuicyjne sterowanie oraz oprawa graficzna to główne zalety tej produkcji.

Candy Crush Saga


Candy Crush Saga to kolejna gra logiczna dla użytkowników iPhone'a, dostępna za darmo. Jest to kolejna gra tworzona na wzór popularnego Bejeweled. Zadaniem gracza jest ułożenie obok siebie 3 lub więcej figur tego samego koloru poziomo lub pionowo. Wówczas znikają one z planszy, zaś na ich miejsce wskakują kolejne losowo wybrane przez komputer.

 

Darmowe gry logiczne na iPhone - zdjęcie 3

Candy Crush Saga wyróżnia się rozbudowanymi zadaniami. Oprócz standardowego układania klocków musimy spełniać określone warunki, które umożliwią zaliczenie poziomu. Co ciekawe, jeśli w danym momencie usuniemy więcej niż 3 figury – żelki – to mogą one zmieniać swoje właściwości – np. Automatyczne usunięcie wszystkich żelków tego samego koloru na planszy. Miła dla oka oprawa graficzna, przyjemna muzyka i różnorodność zadań to elementy, dzięki którym Candy Crush Saga stawiana jest wśród liderów gier logicznych na iPhone'a.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: