MOBILEJak obrócić ekran na telefonie?

Jak obrócić ekran na telefonie?

Nowoczesne smartfony naszpikowane są różnorodnymi czujnikami, które między innymi są w stanie obrócić ekran zgodnie z ułożeniem urządzenia. Pozwala to wygodniej korzystać z internetu, aplikacji, przeglądać zdjęcia itp. Jak włączyć tą funkcję?

 

Jeśli obrócenie smartfona nie powoduje obrotu ekranu np. w przeglądarce internetowej lub aplikacji, należy przejść do ustawień urządzenia i wybrać opcję automatycznego obrotu ekranu. W tym celu przechodzimy do ustawień a następnie szukamy zakładki odpowiedzialnej za wyświetlacz.

 

Tam będzie z pewnością opcja, która włącza lub wyłącza automatyczne obracanie ekranu. Należy ją przestawić na pozycję aktywną.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak obrócić ekran na telefonie?

  • ~ Zirytowany Taaak, mądralińscy? Jak wam się wydaje, że to takie proste, to proszę bardzo daję wam przykład poniżej, że czasami wcale nie jest to takie banalne, łatwe i proste do wykonania, jakby mogło się wydawać.Przykładowo dla telefonu Samsung J3, gdzie obrót ekranu względem dostosowania obrazu, lub video, by media wypełniały cały ekran, wydaje się pozornie nie możliwe. Proszę bardzo, wchodzimy w opcję ustawienia telefonu, następnie ustawienia ekranu i... LIPA, ponieważ w ustawieniach nie ma w ogóle takiej opcji, jak "automatyczny obrót ekranu". W związku z czym, większość mediów jest odtwarzana w trybie pionowym i oczywiście zminimalizowanym.A jest to tylko jeden z przykładów. Ponieważ jest wiele modeli telefonów, gdzie sprawa ma się podobnie!
  • ~ Serio... Serio...
  • ~ Dupa Polska to zacofany kraj. Jak można nie wiedzieć tak prostych rzeczy.
  • ~ LOL KTO TEGO NIE WIE
  • ~ Janek 9 lat tego szukałem i myślałem, że mój HTC Magic nie ma takiej funkcji. Dzięki!
  • ~ rumburak genialne
  • ~ Michał Kto tego nie wie?

PARTNERZY SERWISU: