INTERNETCo to jest Instagram?

Co to jest Instagram?

Obecnie w sieci możemy znaleźć wiele portali społecznościowych o różnych charakterystykach. Najpopularniejszym jest oczywiście Facebook, ale równie sporą popularnością cieszy się Instagram. Co to takiego i czym się charakteryzuje?

 

W wielkim skrócie Instagram to fotograficzny serwis społecznościowy oparty na hostingu zdjęć. Serwis ten jest połączony z aplikacją o tej samej nazwie, dostępną na wszystkie systemy mobilne tj. Google Android, Apple iOS oraz Windows Phone. Każdy użytkownik przed opublikowaniem zdjęć może je edytować, poprawiać, dodawać filtry, a następnie udostępniać zarówno na Instagramie, jak również innych powiązanych serwisach społecznościowych.

 

Cechą charakterystyczną serwisu jest nadawanie zdjęciom kwadratowy kształt, podobnie jak w aparatach fotograficznych marki Kodak serii Instamatic, aparatach do fotografii błyskawicznej firmy Polaroid oraz w średnioformatowych aparatach formatu 6x6. Do każdego zdjęcia można dodać krótki opis oraz powiązania z innymi zdjęciami, historiami itp.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: