MOBILEJak sprawnie zapanować nad programami?

Jak sprawnie zapanować nad programami?

Komputer w dzisiejszych czasach służy nie tylko do pracy, ale również do zabawy i komunikacji. Oczywiście sam system nie poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami, dlatego też nie unikniemy instalacji wielu programów. Czasami program okaże się świetny, innym razem beznadziejny i wtedy do akcji wkracza Advanced Uninstaller PRO.

Co prawda możemy skorzystać z systemowego narzędzia do usuwania programów, ale w większości przypadków po odinstalowaniu programu pozostają zbędne pliki, katalogi etc. Po wielu miesiącach te zbędne pliki mogą generować spore straty. Jeśli chcemy mieć pewność, że program został usunięty w całości, powinniśmy zainteresować się narzędziem o nazwie Advanced Uninstaller PRO. Głównym, choć nie jedynym zadaniem jest odinstalowywanie aplikacji i programów z dysku komputera. Oprócz tego program poradzi sobie z zarządzaniem przeglądarkami, naprawianiem rejestru czy też pozostałych elementów wchodzących w skład systemu.

Najważniejszy jest oczywiście moduł do usuwania wszelakiego oprogramowania z dysku twardym. Otóż moduł ten wyświetla kompletną listę zainstalowanych na komputerze programów wraz z opisem, dokładną datą instalacji, architekturą, (32 lub 64-bitową) etc. Co więcej, Advanced Uninstaller PRO wyposażono w dodatkową funkcję monitorującą wszystkie zachodzące zmiany po zainstalowaniu nowej aplikacji. Co więcej, podczas odinstalowywania dowolnej aplikacji, program dokładnie analizuje wszystkie pliki i usuwa nie tylko główny katalog z zainstalowanym programem, ale również wszystkie powiązane katalogi, wpisy do rejestru etc. Mówiąc w skrócie, po usunięciu danego programu, w systemie nie zostanie po nim praktycznie żaden ślad.

Oprócz podstawowych funkcji, w programie Advanced Uninstaller PRO znajdziemy także dodatkowe moduły do zarządzania i monitorowania panelem sterowania, zainstalowanymi czcionkami, panelem startowym itp. Na deser dostajemy narzędzie do usuwania zbędnych lub zduplikowanych plików. Nie jest to jednak koniec, gdyż w zasobach programu znajdziemy także dodatki, za pomocą których usuniemy historię przeglądanych stron, ciasteczka i wyczyścimy katalogi tymczasowe. A jak to działa w praktyce?

Jak sprawnie zapanować nad programami? - zdjęcie

Interfejs programu na pierwszy rzut oka przypomina nieco wygląd nowego systemu Windows 8. Poszczególne narzędzia ukryte są pod kolorowymi kafelkami, choć najważniejszym jest element z podpisem „General tools”. Pod nim kryją się opcje odpowiedzialne za odinstalowywanie programów, monitorowanie aplikacji, moduł sterujący aplikacjami uruchamianymi przy starcie systemu, modyfikacje modułu start etc. Sprawdźmy więc, jak wygląda odinstalowywanie programów.

Jak sprawnie zapanować nad programami? - zdjęcie 2

Po kliknięciu na kafelku „Uninstall Programs” pojawi się lista wszystkich zainstalowanych programów, aplikacji i gier. Oprócz nazwy oraz ikony programu, na liście pojawi się data instalacji oraz architektura. Jeśli lista jest bardzo długa, możemy wpisać fragment nazwy w odpowiednią rubrykę. Aby usunąć program wystarczy go zaznaczyć lewym przyciskiem myszy, a następnie kliknąć na „Uninstall”, a następnie podążać według wskazówek.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: