MOBILEJak poprawić wydajność systemu Windows?

Jak poprawić wydajność systemu Windows?

Już wielokrotnie wspominaliśmy, że poprawa wydajności komputera za pomocą programów nie zawsze jest skuteczna i sensowna, gdyż przynosi zazwyczaj kilka procent korzyści, a nieumiejętne stosowanie może doprowadzić do uszkodzenia systemu. Są jednak programy, które co prawda nie zmienią wolnego komputera w rakietę, ale z pewnością poprawią wydajność i szybkość działania.

Jeśli przez kilka miesięcy instalowaliśmy i kasowaliśmy programy, ściągaliśmy najróżniejsze dane z sieci itp. nasze dyski są pełne śmieci, a w systemie mnóstwo nieużywanych plików. Nie wpływa to pozytywnie na wydajność systemu, jego stabilność czy szybkość uruchamiania i zamykania. Dlatego też warto od czasu do czasu przeprowadzić gruntowne czyszczenie, a do tego zadania świetnie nadaje się program Wise Care 365 Free.

To bardzo ciekawe, darmowe narzędzie do użytku niekomercyjnego przeznaczone nie tylko do poprawy wydajności systemu operacyjnego Windows, ale również zwiększenia ochrony prywatności użytkownika np. podczas przeglądania stron internetowych, pobierania programów i plików z sieci itp. Podczas pracy program Wise Care 365 Free sprawdza cały system oraz zainstalowane dyski w poszukiwaniu różnych szkodliwych elementów, które wymagają usunięcia lub optymalizacji, a następnie dokonuje niezbędnej naprawy. Wśród podstawowych składników programu znajdziemy narzędzia między innymi do czyszczenia dysków wewnętrznych i zewnętrznych, ich defragmentacji, jak również optymalizacji rejestru systemowego.

Wise Care 365 Free jest również w stanie defragmentować wybrane lokalizacje, jak również zarządzać pamięcią operacyjną w celu najwydajniejszego jej wykorzystania. Na uwagę zasługuje również możliwość zarządzania wszystkimi uruchamianymi wraz ze startem systemu aplikacjami, które mogą spowalniać działanie komputera. Co prawda darmowa wersja programu ma spore ograniczenia – brak modułu automatycznej aktualizacji w tle i zarządzania elementami w menu kontekstowym Eksploratora – mimo to oferuje ogromne możliwości zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom.

Jak to działa?

W pierwszej kolejności pobieramy, instalujemy i uruchamiamy program Wise Care 365 Free.

Jak poprawić wydajność systemu Windows? - zdjęcie

Następnie możemy przejść do dowolnej zakładki by dokonać czyszczenia systemu, czy też optymalizacji bądź ustawień prywatności. Jeśli chcemy wykonać globalne sprawdzenie, klikamy na duży zielony przycisk „Sprawdź” w centralnej części okna.

Jak poprawić wydajność systemu Windows? - zdjęcie 2

Skanowanie systemu może trwać kilka minut w zależności od wielkości dysków lub ilości problemów. Po zakończeniu skanowania możemy naprawić wszystkie problemy klikając na „Napraw teraz” – program przeprowadzi naprawę wszystkich problemów poprawiający wydajność systemu.

Jak poprawić wydajność systemu Windows? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: