KOMPUTERJak wysłać SMS z komputera?

Jak wysłać SMS z komputera?

Wysyłanie SMSów w dalszym ciągu jest niezwykle popularne. Jednak co jeśli chcielibyśmy wysłać wiadomość tekstową, a nie mamy dostępu do telefonu lub po prostu skończyły nam się środki na koncie? SMSy wysyłać można także z poziomu naszego komputera i to zupełnie za darmo. Jak to zrobić? O tym przeczytacie w dalszej części tekstu.

 

Jak wysłać SMS z komputera? - zdjęcie

 

Jednym z najprostszych sposobów wysyłania SMSów z komputera jest użycie popularnego komunikatora internetowego Gadu-Gadu. To właśnie dzięki niemu można zupełnie za darmo smsować ze znajomymi. Aby wysłać wiadomość tekstową dzięki GG, wystarczy, że do listy kontaktów dodamy osobę, z którą chcemy się skomunikować.

 

Jak wysłać SMS z komputera? - zdjęcie 2

 

Klikamy w dodany wcześniej kontakt dwukrotnie. W taki sposób, aby pojawiło się okno wiadomości. Nad polem do wpisywania tekstu znajdują się dwie opcje: TEKST oraz SMS. Rzecz jasna wybieramy tę drugą, a z rozwijanej listy operatora sieci komórkowej, z której korzysta osoba, do której wysyłamy SMS. Teraz wpisujemy treść wiadomości oraz numer telefonu i klikamy WYŚLIJ. Ostatnią czynnością, którą musimy wykonać, by tekst dotarł do odbiorcy jest przepisanie specjalnego kodu z obrazka i naciśnięcie przycisku OK. W ten oto sposób udało się wysłać wiadomość SMS z poziomu naszego komputera.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak wysłać SMS z komputera?

  • ~ Test Klikamy w dodany wcześniej kontakt dwukrotnie. W taki sposób, aby pojawiło się okno wiadomości. Nad polem do wpisywania tekstu znajdują się dwie opcje: TEKST oraz SMS. Rzecz jasna wybieramy tę drugą, a z rozwijanej listy operatora sieci komórkowej, z której korzysta osoba, do której wysyłamy SMS. Teraz wpisujemy treść wiadomości oraz numer telefonu i klikamy WYŚLIJ. Ostatnią czynnością, którą musimy wykonać, by tekst dotarł do odbiorcy jest przepisanie specjalnego kodu z obrazka i naciśnięcie przycisku OK. W ten oto sposób udało się wysłać wiadomość SMS z poziomu naszego komputera.
  • ~ zen Nie wiem, w którym stuleciu jest to pisane (nie ma daty), ale twierdzenie, że z GG da się wysyłać SMSy jest od dobrych kilkunastu lat totalną bzdurą.
  • ~ rybcia siema
  • ~ brzepecki Albo można wysyłać wiadomości z komputera z modemem 3G, do którego wkładamy kartę z SMSami bez limitu. Jest taki programik - SmsCat (dostępny na stronie iss.com.pl). W wersji demo masz 100 wiadomości do wysłania, więc nawet kupować nie trzeba. :-)
  • ~ Anna życzenia

PARTNERZY SERWISU: